سبد خرید من
جمع کل :
-
تخفیف :
-
مالیات :
-
قابل پرداخت :
-
راهنمای خرید ساعت
فیگورات
14/مرداد/1397

با تکیه بر تجربه‌ی کارشناسان فیگورات و نیز تعهد و هدف این مجموعه ، شرکت فیگورات دشواریِ روال تصمیم گیری در جهت خرید ساعت مچی را به خوبی درک می کند.

نقد وبررسی

با تکیه بر تجربه‌ی کارشناسان فیگورات و نیز تعهد و هدف این مجموعه ، شرکت فیگورات دشواریِ روال تصمیم گیری در جهت خرید ساعت مچی را به خوبی درک می کند.

به طور حتم خرید یک ساعت اصیل می تواند به چالش بزرگی برای علاقه مندان به زیبایی و کارایی تبدیل شود. همچنین تشخیص اصالت ساعت کارِ آسانی نیست و مستلزم تجربه ، آگاهی و آشنایی با علامت های مندرج بر روی اجزای کالا است.

در راهنمای خرید ساعت مچی که کارشناسان فیگورات برای شما عزیزان گردآوری نموده اند تعدادی از معیارهایی که در هنگام خرید ساعت مچی بایستی مورد توجه قرار گیرد ، آمده است. امید است این راهنما انتخاب ساعت های مچی را به امری لذت بخش تبدیل نماید

 

برند ساعت

برندهای ساعت نهایی

اولین معیار خرید یک ساعت ، برند آن است.

هر یک از برند های ساعت مچی شکل و شمایل منحصر به فرد و ماهیتی شخصی را دارا هستند. برند تنها یک عنوان نیست. بلکه مولفه‌ای است که احساسات گوناگون را برمی‌انگیزاند. همچنین بازتاب دهنده وضعیت فرد ، شیوه‌ی زندگی و سلیقه‌ هر انسانی است.

اولین پرسش این است که چه انتظاراتی از یک ساعت مچی دارید؟ برای استفاده‌ی هر چه مفیدتر ، ساعت های با قیمت معقول و کیفیت بالا را در نظر بگیرد که فاقد زرق و برق های معمول هستند. و یا اگر به دنبال سرمایه گذاری و فروش مجدد در بازه‌ ی دراز مدت هستید ، به دنبال ساعت هایی باشید که در گذر زمان قیمت شان افزایش می یابد. برای یک میراث خانوادگی که قصد دارید برای نسل های بعد به یادگار بگذارید به مدل های با طراحیِ فارغ از زمان و ساخت عالی توجه کنید.

 

 

اصالت ساعت

 

 

 

 

 

 

قبل از هرچیزی باید خیالتان را راحت کنیم که اگر یک ساعتِ لوکس از برندهایی مانند رولکس – Rolex – یا اُمگا – Omega – از فامیل ، همکار ، دوست و همسایه هدیه گرفتید که نه میلیونر هستند و نه تعلق خاطر خاصی بهتون دارند بایستی به اصالت ساعت خود شک کنید. البته توصیه ما به شما این هست که دندان اسب پیشکش رو نمیشمارند! همچنین پیشنهاد می کنیم که به جای خرید یک ساعت کپی از برندی لوکس ، سعی کنید که یک ساعت متوسط اصیل با قیمت مناسب را به عزیزان تان هدیه نمایید.

کار گاه های تولید ساعت های کپی یا به قول خارجی ها “فِیک” از فلز های نا مرغوب که برای سلامتی خطر دارند استفاده می کنند.

طراحی ظاهری ساعت

 قاب ساعت از قسمتهای میانی ،گودی و قسمت های پشتی تشکیل می شود. از کوچک تا بزرگ ، از دایره‌وار تا مربعی و از سرامیک تا پلاتینیوم گستره‌ی انتخاب تان متنوع است. کارشناسان فیگورات پیشنهاد می کنند که به هر مقداری که می توانید ،  ساعت های بیشتری را امتحان کنید و ببینید که کدام یک از آن ها روی مچ شما احساس بهتری را ایجاد می کنند.

در زمان خرید به نوشته های درج شده بر روی صفحه و یا قاب ساعت توجه داشته باشید.برای مثال مارک ساعت شبیه سازی نشده و یا نگاهی به پشت ساعت کنید که درگذشته باز نشده باشد برای مثال جای آچار ساعت ساز بر روی درب پشت خط و خش اضافه نکرده باشد.

بعد از گذشت مدتی از خرید  ساعت ، درخشندگی و وضوح حکاکی روی آن کم می شود. زیر ذره بین ، هرگونه حکاکی باید واضح باشد و نامفهوم و بد شکل نشده باشد. همچنین حکاکی ها بایستی تیز و پر چین باشند. لوگو نیز می بایست درست ، در مرکزقرارگرفته باشد ، تا به سادگی بتوان آن را با سایر ساعت ها مقایسه کرد. بدیهی است ساعت نو زنگ زدگی و خراش ندارد.

اشتباه هجی شدن حروف روی صفحه یک سرنخ دیگر مبنی برغیر اصل بودن ساعت  است.

پیچیدگی‌ها

در ساده ترین شکل ، ساعت زمان را به کاربرش نشان می دهد. هرکار اضافه تری را که انجام دهد ، گفته می شود که آن ساعت دارای پیچیدگی است.برای مثال زمان سنج و یا نشان دادن فواصل زمانی هرچند بعضی ازآن ها مانند توربیلون و یا حالت شب نما فقط هدفی رمانتیک دارند نوعی Complication هستند. نشان گر تاریخ ساده‌ترین نوع پیچیدگی ست. هرچه بیشتر بخواهید درباره‌ی تقویم بدانید به همان اندازه ساعت شما پیچیده‌تر می شود.

اگر مسافری آزموده هستید و یا فردی با برنامه‌ی روزانه‌ی شلوغ ، پیچیدگی های سفر و تاریخ بهترین پیچیدگی هایی هستند که صنعت ساعت سازی در اختیارتان قرار می دهد.

Audemars Piguet Royal Oak

مدارک و اوراق ساعت

مشخص است که ساعت های معتبرهمواره گواهی اعتبار دارند. در موارد بسیاری خود گواهینامه ی ساعت منحصربفرد است. حتی نگه داری از گواهینامه ساعت های لوکس به اندازه نگه داری از خود ساعت مهم محسوب می شود.

گواهینامه ساعت های لانژین لونژین

شماره سریال ، رفرانس و کالیبر

ساعت به عنوان کالایی که  در گستردگی و انوع مختلف یافت می شود ، بایستی برای جلوگیری از مورد سوء استفاده قرا گرفتن و یا فروش پس از سرقت دارای شناسنامه باشد. در این بخش با قسمت های اصلی شناسنامه ساعت آشنا می شوید.

کالیبر – Watch Calibre

کالیبر ساعت متشکل از عددها و حروفی ست که کارخانه های سازنده موتورهای ساعت از آن ها برای دسته بندی و مشخص کردن نوع و کاربرد موتورهای تولید شده شان بهره می برند. برای مثال یک کالیبر از موتور می تواند در مدل ها و حتی برند های مختلف ساعت یکسان باشد. برند های معروف ساعت سازی برای کنترل قیمت ساعت یا هزینه های تمام شده ترجیح به سفارش موتورهای ساعت شان از کارخانه های بزرگ موتور سازی دارند.

رفرانس ساعت

کارخانه های ساعت سازی برای تفکیک مدل های شان از رنگ دکمه تنظیم گرفته تا نوع بند و یا صفحه های استفاده شده در ساعت ها ، شماره و حروفی تحت عنوان رفرانس – Reference –  را هم بر روی ساعت و هم بر روی کارت گارانتی درج می کنند. داتنستن این شماره برای فردی که به دنبال مدلی مشخص از یک برند می گردد ، بسیار حائز اهمیت است. به این خاطر که متقاضی در صورت داشتن رفرانس چه در سایت و چه در کاتالوگ های شرکت سازنده می تواند به اطلاعات کامل ساعت مورد نظر خود دست یابد. حتما در اینستاگرام فیگورات این موضوع را مشاهده کرده اید که بیشتر ساعت ها به همراه Reference No معرفی شده اند.

شماره سریال

هر ساعت با اصالتی که درهر کارخانه ای تولید می شود ، دارای یک شماره سریال منحصر به فرد است. این شماره ماننده شماره کارت شناسایی برای ما انسان هاست. شماره سریال را هم در کارت گارانتی ساعت و هم در قسمت  پشت هر ساعت می توانید بیابید. البته درباره ساعت های اورجینال رولکس نکته قابل توجه این است که شماره سریال به علاوه کارت گارانتی اش در کنار قاب ساعت میان دو بازوی سمت عدد ۶ زیر قسمتی که بند به قاب متصل می شود درج می شود.

عملکرد ساعت

یک ساعت لوکس اغلب ، بیشتر از یک وسیله زمان سنجی صرف است. واضح است که باید تمام عملکردی که ساعت دارد  را چک کنید ، صفحه ی کوچک و خروجی های هلیوم و همچنین کرونوگراف و بخش تنظیمات زمان را نیزباید در زمان خرید بررسی نمایید. اگر دکمه های فشاری دارید که به کرونوگراف متعلق است اما شما عملکرد کرونوگراف ندارید نشانه یک ساعت تقلبی است.م

 

عملکرد ساعت مچی رولکس

موتور یک ساعت مچی

موتور ساعت رولکس راهنمای خرید

موتور ساعت عاملی است که ساعت را به کار می اندازد. در هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه کدام نوع موتورساعت برای شما مناسب است ، بعضی از فاکتورها مانند دقت و هزینه‌های نگه داری تاثیر گذارند. انتخاب های پیش رو جهت انتخاب در بازار ساعت های مچی مکانیکی و کوآرتز هستند.

ساعت های کوکی و اتوماتیک هردو زیر شاخه‌ی موتورهای مکانیکی هسنتند. که فقط از اجزای مکانیکی مانند عقربه‌ها و چرخ دنده‌ها تشکیل می شود.بسیاری از مجموعه داران ساعت های اتوماتیک و یا مکانیکی را ترجیح میدهند. زیرا این مکانیزم ها حاصل بیش از ۶۰۰ سال تجربه ، تحقیق و صنعت کاری میباشند.

کوآرتز دقیق ترین نوع موتور ساعت است. این ساعت ها از یک باتری به عنوان منبع تغذیه استفاده می کنند و هزینه‌ی نگه داری اندکی دارند. ساعت های با موتور کوارتز فقط به تعویض دوره‌ای باتری نیاز دارند.

سایز مناسب

بدون شک در هنگام جست و جو و مطالعه درباره مدل ساعت مورد نظرتان با عددهایی در رابطه با سایز مواجه شده اید. استانداردهای اندازه گیری در تصاویر زیر شرح داده شده اند. باید دانست که به طور معمول ساعت های با قطر صفحه ۴۰ میلی متر تا ۵۰ میلی متر بیشتر مناسب آقایان هستند و ساعت های با قطر ۲۶ میلی متر تا ۳۸ میلی متر بر روی دست خانم ها زیبا تر هستند. 

اندازه عرض بند ساعت فیگورات

اندازه گیری مچ دست فیگورات راهنمای خرید ساعت

اندازه ضخامت ساعت

فروشگاه

هر زمانی که تصمیم به خرید ساعت گرفتید ، نو یا کار کرده ، ابتدا مطمئن شوید که از یک فروشگاه مجاز یا سرشناس دیدن می‌کنید. این به شما اطمینان می‌دهد که یک محصول اصلی را خریداری می‌کنید. همچنین از یک مشاوره صحیح بهره مند خواهید شد. ضمانت سازنده یا عرضه کننده نیز امکان سودمند دیگری است.

بدیهی است که فروشگاه های واقع در ایستگاه های مترو یا مگا مال نمی توانند محل مناسبی جهت خرید ساعت های در دسته بندی باشند.

بعضی از تولید کنندگان ، محصولات خود را برای فروش در اینترنت ارائه می‌دهند. اگر این راه را انتخاب کردید ، مطمئن شوید که از وب سایت رسمی برند یا یکی از نمایندگان تایید شده آن برند خرید می‌کنید. باید به این نکته توجه داشته باشید که متاسفانه تعداد زیادی ساعت‌های جعلی به صورت انلاین وجود دارد.

زمانی که خرید خود را انجام می‌دهید ، برای سوال پرسیدن در مورد محصول و برند آن و شرکتی که آن را تولید کرده تردید نکنید. مطمئن شوید که یک کارت گارانتی که به طور کامل پر شده است و همچنین هر مستندات ضمنی که با ساعت شما همراه است را دریافت می‌ نمایید.

تولید کنندگان سوئیسی دارای فروشگاه‌های فروش و خدمات پس از فروش جهانی هستند که می‌تواند برای شما تمام چیزهایی که نیاز دارید را فراهم کند. خدمات پس از فروش در هر زمینه بسیار حائز اهمیت است. حتی مرغوب ترین کالا ها را  بایستی به همراه خدمات پس از فروش تهیه نمود. در اغلب موارد ، آدرس‌ نمایندگی های مجاز در وب سایت های رسمی برند ها نیز در دسترس هستند.

فروشگاه ساعت معتبر

قیمت ساعت

ساعت‌های سوئیسی کل محدوده قیمت را پوشش می‌دهند. از مدل‌های ساده تا ساعت‌های لوکس ، بعضی از این ساعت‌ها دارای برچسب قیمتی هستند که غیر قابل توجیه به نظر می رسد. اما این عدد و رقم ها در بعضی از موارد توضیح منطقی دارد.

به طور کلی به دلیل ماهیت موتورها ، ساعت‌های مکانیکی از ساعت‌های کوارتز گران‌تر هستند ، هرچند دیگر اجزای ساعت نیز می‌تواند در تعیین قیمت ساعت موثر باشد.

تولید موتورهای کوارتز یا مکانیکی در چارچوب تکنولوژی مکانیکی است. موتورها با مراقبت دقیق ساخته شده‌اند. در بعضی از ساعت ها تکمیل فرآیند و پُلیش ساعت توسط دست انجام می‌شود. برخی نیز از فلز های استیل و طلا ساخته می‌شوند . پل‌ها – Bridges – با گران قیمت ترین عناصر طبیعی و مصنوعی تزئین و فشرده شده‌اند. اجزا با بالاترین کیفیت و دقت بررسی می‌شوند تا استانداردهای تولید بسیار دقیق رعایت شود. برای تولید بدنه‌ی ساعت می‌توان از انواع مختلف متریال استفاده کرد. از جمله پلاستیک ، استیل ، سرامیک و فلزات گران بها. در بیشتر موارد ، ترکیب فلزی استفاده شده در بدنه‌ی ساعت در قسمت پشتی بدنه و یا بر روی اسناد همراه ساعت نشان داده می‌شود. ساعت‌ها با بدنه‌ی پلاستیکی نسبتاً ارزان‌تر هستند و معمولاً در مدل های ارزان قیمت یافت می‌شوند. قیمت ساعت‌های طلا با توجه به ظرافت (برای مثال ۱۴ قیرات یا ۱۸ قیرات) و ضخامت آبکاری آن که می‌تواند ۵ میکرون تا ۴۰ میکرون و یا بیشتر باشد متفاوت است. ضمناً قیمت ساعت‌های ساخته شده از فلزات گران بها متناسب با هزینه‌ی خود فلز اعم از طلا ، نقره ، پلاتین و سختی در ساخت آن‌ها متفاوت است.

نوع شیشه‌ای که برای محافظت از صفحه‌ی ساعت استفاده می‌شود نیز در این زمینه تاثیر گذار است. پلاستیک ، میزان کریستال‌های معدنی ، سافایر – یاقوت کبود – از جمله شیشه‌های مورد استفاده در ساعت‌ها می‌باشند. بنابراین محدوده قیمت بسیار گسترده است. شیشه‌های پلاستیکی یا تلقی برای محصولات تولید شده در تعداد بالا و ارزان استفاده می‌شود. موارد استفاده از شیشه‌ها در محصولات دیگر بسیار گسترده است. در حالی که شیشه‌های سافایر گران‌تر هستند و سطح بالایی از مقاومت در برابر خراش را تضمین می‌کنند. بندهای ساعت نیز می‌توانند بر روی قیمت آن تاثیر گذار باشد. بر ای مثال تفاوت عمده‌ ای بین قیمت‌ بند پلاستیکی و یا بندی از چرم یا بندی که از فلزت گران بها نظیر تیتانیوم ساخته شده است وجود دارد.

امروزه یکی از راه های متداول برای اگاهی از قیمت جستجویی ساده در اینترنت و سایت هایِ معتبر موجود است. البته فیگورات این امکان را برای شما عزیزان فراهم نموده تا با مراجه به قسمت برند ها در صفحه اصلی بتوانید از قیمت های حدودی ساعت ها مطلع شوید.

منبع

دسته بندی : نقد وبررسی

محمد جواد
14/مرداد/1397

sds asdsd