سبد خرید من
جمع کل :
-
تخفیف :
-
مالیات :
-
قابل پرداخت :
-
موتور های ساعت چگونه کار میکنند
فیگورات
12/فروردین/1398

همانطور که میدانید موتور وسیله ­ای است که باعث می­شود عقربه ­های ساعت حرکت کنند. اکثر کارخانه­ ها­ی ساعت ­سازی کل موتور یا قطعات موتور را از کارخانه ­های دیگر خریداری می­ کنند.

مکانیزم های ساعت

موتور ساعت – Movements

موتور وسیله ­ای است که باعث می­شود عقربه ­های ساعت حرکت کنند. اکثر کارخانه­ ها­ی ساعت ­سازی کل موتور یا قطعات موتور را از کارخانه ­های دیگر خریداری می­ کنند. تعدادی کارخانه نیز هستند که صلاحیت و قابلیت تولید موتورهای ساعت را بدون نیاز به خرید قطعه ­ای از واسطه­ ها دارند. ساعت­ هایی که این تولید کننده ها می سازند ، گران تر و تقاضا برای آن ها به خاطر انحصاری بودن شان بیشتر است. هر کدام از موتورهای تولید شده در صنعت ساعت دارای شماره مشخصی هستند که آن را کالیبر – Caliber – می گویند.

موتورهای کوکی ساعت

موتورهای کوکی ( Manual ) و اتوماتیک  هر دو مکانیکی هستند. آن ها از قطعات مکانیکی مثل چرخ دنده و فنر تشکیل شده اند. موتورهای کوارتز و اُتو کوارتز به یک اتصال الکتریکی و باتری نیاز دارند. اما ممکن است قطعات مکانیکی را نیز شامل­ شوند.

ساعت­های مکانیکی خیلی گرانتر از ساعت­هایی هستند که با باتری کار می­کنند ، زیرا به نیرویی متخصص تر برای ساخت آن ها نیاز است.

اگر چه که ساعت باتری­ دار دقیق­ تر کار می ­کند ، اما اکثر کلکسیونر ها و مجموعه ­داران موتورهای دستی و اتوماتیک را به خاطر نمایش تقریباً ۶۰۰ سال تخصص و ساخت دست بودن ترجیح می­دهند.

موتور کوکی

موتور ساعت واچرون کنستانتین ساعت کوکی

موتور کوکی ، قدیمی ­ترین نوع ساعت می­باشد که تاریخ رواج آن ها به قرن ۱۶ میلادی باز می­ گردد.

این نوع موتورها نیاز به کوک روزانه به صورت دستی دارند تا بتوانند فعالیت خود را انجام بدهند. موتورهای کوکی سنتی­ ترین موتور استفاده شده در اکثر مدل­ های ساعت شامل ساعت ­های گران و کلکسیونی می­ باشند.

زمانی که کوک این نوع ساعت ها را انجام می ­دهیم باید تا زمانی که حس می­ کنیم دسته کوک آن ساعت ، به سختی می چرخد ، این کار را انجام دهیم. توجه داشته باشید که اگر بیشتر از حد پیش برویم ممکن است به موتور ساعت نیز آسیب وارد شود.

قطعات ساعت کوکی 

دسته کوک یا سردسته

دسته کوک دکمه ای است که در کنار ساعت قرار دارد و از آن برای تنظیم زمان ، ایجاد حرکت ، شروع کار ساعت و شارژ اولیه استفاده می­ گردد.

قوطی فنر

مرکز اصلی ذخیره انرژی لازم برای حرکت موتور است. انرژی که از طریق چرخاندن سردسته ایجاد می­شود به قوطی فنر منتقل می­ گردد و انرژی را از طریق فشردن فنر در درون خود ذخیره می­کند.

چرخ دنگ 

چرخ دنگ ، همچون یک ترمز عمل می­کند ، انرژی ایجاد شده توسط قوطی فنر را از طریق چرخ دنده دریافت می ­کند و آن را به صورت مساوی به قطعات دیگر می ­فرستد.

چرخ دنده 

چرخ دنده ، انرژی ذخیره شده در قوطی فنر را از طریق تعدادی چرخ­ دنده کوچک­ تر به چرخ دنگ منتقل می ­کند.

بالانسیه یا رقاصک 

بالانسیه قلب موتور می­باشد و انرژی برای حرکت را از طریق چرخ دنگ دریافت می­ کند. بالانسیه ضربان یا نوسان  را در یک حالت دَوَرانی بین ۵ تا ۱۰ بار در ثانیه ایجاد می­ کند. یک ساعت ­ساز می­ تواند تنظیم کند که رقاصک تندتر یا آرام ­تر نوسان ایجاد کند که در نتیجه باعث می ­شود ساعت تندتر یا آرام­ تر کار کند.

محرک عقربه 

سری دیگری از چرخ­ دنده ­ها که انرژی ارسال شده را از طریق بالانسیه یا رقاصک به عقربه ­های ساعت ارسال می­ کنند و باعث حرکت آن­ ها می­ ­شوند.

جواهرات

یاقوت های مصنوعی در مسیرهای پر اصطکاک قرار می­گیرند. برای مثال در دو طرف یک چرخ­ دنده که مدام در حرکت است ، به عنوان کاهنده اصطکاک استفاده می ­شوند. همچنین کارکرد و دقت ساعت را نیز بهبود می بخشد.

ساعت­های کوکی چگونه کار می­کنند؟

موتور کوکی ساعت

۱- چرخاندن دسته کوک که باعث چرخیده شدن فنر و در نتیجه ذخیره انرژی می ­­شود.

۲- چرخ دنده­ هایی که انرژی را به چرخ دنگ منتقل می ­کنند.

۳- چرخ دنگ انرژی دریافت شده را به صورت مساوی به بالانسیه می­ فرستد.

۴- چرخ بالانسیه این انرژی دریافت شده را برای ایجاد نوسان در یک بازه­ ی ثابت استفاده می ­کند.

۵- تعداد مشخصی از نوسانات که ایجاد می­ شوند باعث می شود محرک های عقربه ، انرژی را به عقربه ها منتقل کنند.

موتورهای اتوماتیک ساعت

موتور اتوماتیک ساعت امگا فیگورات

موتور اتوماتیک ، موتور مکانیکی ای می ­باشد که در اوایل قرن بیستم میلادی ایجاد شد. این ساعت زمانی که به دست بسته می­ شود با حرکت دست شروع به کار و نیاز به کوک را حذف می­ کند. اما اگر مدت زمانی ساعت به دست بسته نشود ، نیاز به کوک مجدد وجود خواهد داشت.

اجزای موتورهای کوکی با موتورهای اتوماتیک یکسان هستند و تنها تفاوت آن ها از لحاظ اجزای موتور در قطعه ای به نام لنگر یا گشتاور است.

لنگر یا گشتاور

جسم نیم دایره فلزی که به موتور وصل می ­باشد و می ­تواند به صورت آزادانه ۳۶۰ درجه بچرخد. لنگر به وسیله ­ی تعدادی چرخ­دنده به قوطی فنر متصل می­ باشد و زمانی که آن می­چرخد قوطی فنر شروع به ذخیره انرژی در درون خود می نماید. لنگر از یک کلاچ ( کمان استاپ ) استفاده می­ کند که باعث می ­شود زمانی که قوطی فنر به طور کامل شارژ شد ، رها شود و به موتور آسیب نرسد.

ساعت اتوماتیک چگونه کار می­کند؟

۱- حرکت دست لنگر ساعت را به حرکت درمی ­آورد که باعث چرخاندن قوطی فنر می ­شود. چرخاندن سردسته نیز قوطی فنر را به چرخش وا می دارد.

۲- چرخ­دنده ها­ انرژی را  به چرخ دنگ منتقل می ­کنند.

۳- چرخ دنگ انرژی دریافت شده را به صورت مساوی به بالانسیه می ­فرستد.

۴- چرخ بالانسیه این انرژی دریافت شده را برای ایجاد نوسان در یک بازه ­ی ثابت استفاده می­ کند.

۵- تعداد مشخصی از نوسانات که ایجاد می ­شوند باعث می شود محرک های عقربه ، انرژی را به عقربه ها منتقل کنند.

۶- عقربه­ ها حرکت می­ کنند.

کرنومتر – Chronometer

در واقع کرنومتر گواهی است که تحت آزمایش ها و تحقیقاتی دقیق ، در موسسه مطالعاتی COSC ، به برخی از سازندگان ساعت و موتورهای موجود در آن ها اعطا می شود. سپس نشانه CHRONOMETER بر روی صفحه ساعت ها درج می شود.  بر اساس قوانین موسسه کاسک ، ساعت های دارای گواهی کرنومتر بایستی دارای عقربه ثانیه شمار باشند.

کرنومتر تضمین کننده یک ساعت مچی با دقتی بالا است که تحت استانداردهای فنی ، بایستی قادر به نمایش ثانیه باشد.  ساعتی که دارای این استاندارد است در طی چندین روز مشخص در موقعیت های – Positions – مختلف و دما یا حرارت های مختلف توسط یک کمیته یا کارشناس در COSC ارزیابی شده است.

هر کرنومتر با یک عدد حکاکی شده بر روی بدنه موتور آن ساعت شناخته می شود. همچنین آن ساعت دارای یک شماره گواهی نیز هست که توسط این موسسه به آن داده شده است.

هر موتور ساعت باید در طی چند روز متوالی در ۵ جهت و ۳  حرارت متفاوت مورد آزمایش  و اندازه گیری قرار گیرد.

  • بنابراین ، فقط موتورهای اتوماتیکی که دارای دقت معین شده در استاندارد ایزو ۳۱۵۹ هستند می توانند گواهی رسمی کرنومتر را دریافت کنند.

لوگو موسسه کاسک

موتور های ساعت کوارتز

ساعت کوارتز از باتری به عنوان منبع انرژی استفاده می­ کند و نیازی به چرخاندن ، مانند ساعت­ های مکانیکی ندارد. این نوع موتور دقیق­ ترین نوع موتور است که اکنون تولید می­ شود.

باتری

همانند قوطی فنر در ساعت­ های مکانیکی منبع انرژی برای ساعت است. معمولاً باتری ­ها در ساعت ­های کواتز بین ۱۲ تا ۲۴ ماه کار می ­کنند و تا آن زمان نیازی به تعویض ندارند. این موضوع را نیز نباید فراموش کرد که باتری ساعت را به محض اینکه از کار افتاد ، باید تعویض نمود تا از نفوذ اسید به داخل موتور و تخریب جلوگیری شود.

مدار یک­پارچه

مدار یک­پارچه وظیفه انتقال الکتریسیته را بین قطعات تعیین شده ­ی ساعت­ های کوارتز را بر عهده دارد.

کریستال کوارتز

عملکردی همانند چرخ تعادل در ساعت­های مکانیکی را داراست. مدار یک­پارچه الکتریسته را از باتری به کریستال کوارتز در یک جریان مدون انتقال می­دهد. کوارتز زمانی که الکتریسته در آن جریان پیدا کند شروع به لرزیدن می­ کند و ولتاژ ایجاد می­ شود.

موتور مرحله ای

جریان الکتریسته را به انرژی مکانیکی تبدیل می ­کند.

محرک عقربه

این موضوع مانند ساعت های مکانیکی است.

EOL – End-Of-Life

 

برخی از ساعت  های کوارتز این قابلیت را دارند که در زمانی که ولتاژ عبوری کم شود آن را تشخیص می دهند. مدار این ساعت ها ثانیه شمار را به صورت نامنظم به جلو می برد تا به صاحب ساعت اطلاع دهد که زمان تعویض باتری ساعت  فرا رسیده است. نصب باتری جدید باعث میشود که ثانیه شمار به صورت عادی به عملکرد خود ادامه دهد.

 

ساعت های کوارتز چگونه کار می کنند؟ 

موتور ساعت کوآرتز

۱- الکتریسته  باتری کوارتز از طریق مدار یک­پارچه انتقال می­ یابد.

۲- الکتریسته باعث می­ شود که کریستال کوارتز  ۳۲.۷۶۸ بار در ثانیه به لرزش دربیاید.

۳- این انرژی­ های ایجاد شده از طریق مدارهای یک­پارچه به موتور مرحله ای منتقل می­ شوند.

۴- موتور مرحله ای تمام ۳۲.۷۶۸ ضربان را به محرک عقربه می ­فرستد.

۵- محرک عقربه ها ، عقربه ­های ساعت را به جلو می ­برد.

منبع

دسته بندی : مقالات تخصصی