سبد خرید من
جمع کل :
-
تخفیف :
-
مالیات :
-
قابل پرداخت :
-
جهان در نوک انگشتان شما
فیگورات
26/فروردین/1398

ساعت توربیلون پرواز ادوارد بووه، بووه فلوریر

در جامعه مدرن ، جهان در نوک انگشتان ما است. برای اولین بار در تاریخ بشر است که هیچ یک از اشراف ، روحانیون یا گروهی خاص ، کلید اطلاعات و دانش را در اختیار نداشته است. بلکه، این اطلاعات تقریبا آزادانه و به طور یکسان از طریق  اینترنت در اختیار همه افراد ، بدون توجه به مکان شان ، قرار دارد.

البته می پذیرم که هنوز کل دنیا به تمام دانش بشر از طریق اینترنت دسترسی ندارند ، اما مقدار اطلاعاتی که در بسیاری از بخش های دنیا موجود است ، بسیار زیاد می باشد.

اعداد توصیف کننده مقدار داده های موجود در اینترنت ، تقریبا بی معناست، زیرا مغز ما سعی دارد درک کند که ۱۲.۸ میلیون پتابایت چقدر است؟

تخمین زده می شود که هر دو روز ، اطلاعات بیشتری از تمام دانش بشر در ۱۰۰۰۰  سال قبل تا اواسط هزاره ۲۰۰۰ ، به اینترنت اضافه می گردد. ۹۰ درصد اطلاعات موجود در اینترنت ، از سال ۲۰۱۶ به بعد ایجاد شده است.

این یک دنیای عظیم در نوک انگشتان ماست.

در این چنین زمانی ، که به لطف گوشی های هوشمند و شبکه گسترده Internet ، حجم عظیم اطلاعات در اختیار ماست ، گاهی اوقات خوب است که به دنیا اجازه دهیم کمی از آن بهره مند شود.

داشتن جهان در نوک انگشتان تان یک چیز است، اما اگر واقعا دنیا زیر انگشتان تان باشد ، به عنوان نمادی از یک چیز خیلی بزرگ و پیچیده که هیچ کس نمی تواند آن را درک کند ، چه می شود؟

اسمبل صفحه ساعت ادوارد بووه فلائینگ توربیون

Bovet Fleurier ، به عنوان راهی برای کم کردن سرعت ، درحالی که یادآور عظمت است ، یک پاسخ کامل دارد : ساعت Edouard Bovet Flying Tourbillon

جهان تقسیم شده است!

مدل توربیلون پرواز ادوارد بووهِ ( بووِت )  آخرین مدل آمادئو فلوریر از ورکشاپ های بووِت است. این مدل ساخته شده است تا یادآور آغاز غیررسمی Bovet در چین به سال ۱۸۱۸ باشد، یعنی زمانی که ادوارد بووت سفری را آغاز کرد که او را به گوانگژو کشاند و در آنجا چهار ساعت عالی خرید و برندی را برای آینده درخشانش در پادشاهی میانه تعیین کرد.

ادوارد بووه فلائینگ توربیون ردگلدآخرین مدل ساعت بووِت ، به منظور انعکاس سفرهای ادوارد به دور دنیا ، دو نیم کره و سه منطقه زمانی دارد که برای افراد دائم السفر بسیار مناسب است. بااین حال ، به شدت قیمت واقعیEdouard Bovet Flying Tourbillon را پایین آورده است. در ادامه نگاه دقیق تری به آن خواهیم انداخت.

ادوارد بووه فلائینگ توربیون نور صفحه ساعت

دو نیم کره صفحه ساعت حول قطب جنوب متمرکز شده و برای اقیانوس ها از تیتانیوم سوپر لومی نوا استفاده شده است. این ها تقریبا کل سطح زمین را نشان می دهند. روشنایی صفحه ساعت را در تصویر بالا که در تاریکی تهیه شده است ببینید!

در بالای هر نیم کره، یک پنجره نماد شهر و اسامی شهرهای متناظر با مناطق زمانی دنیا قرار گرفته است. هر شهر جدید، نیم کره را با یک منطقه زمانی تنظیم شده نشان می دهد. حلقه دور نیمکره ها، یک مقیاس ۲۴ ساعته را نشان می دهد ، که هر یک ، ۱۲ ساعت بعد از دیگری آغاز می شود.

ساعت ادوارد بووه فلائینگ توربیون

این ویژگی اجازه تمایز آسان از دیگری را می دهد، زیرا عقربه و گنبد تیتانیوم در یک روز می چرخند. هرکدام از منطقه های زمانی اضافی را می توان از طریق دو دکمه فشاری در اطراف قاب که اجازه می دهند موقعیت دنیا و عقربه ساعت مستقل از هم تنظیم شوند ، تغییر داد.

زمان محلی از عقربه های مرکز خوانده می شوند و به صورت سنتی توسط پیچ تاج مانند تنظیم می شود، درحالیکه یک گنبد کوچک تر در زیر ساعت ۱۲ برخلاف جهت عقربه های ساعت می چرخد تا زمان دقیق روز و شب را نشان دهد.

طراحی ساعت ادوارد بووه فلائینگ توربیون

نشان گر روز و  شب ، یک چرخ دنده گنبدی شکل ساده است، نیمکره های پیچیده تر نشان دهنده زمین، با دو غلتک یاقوت که در محیط ان می چرخند، پشتیبانی می شوند که به آن ها اجازه می دهد با حداقل مقدار اصطکاک ممکن بچرخند و به حفظ قدرت طولانی ساعت کمک کنند.

یک ویژگی موتور این ساعت ، Spring Barrel یا قوطی فنر بزرگ آن است که ذخیره انرژی برای ده روز را تامین می کند. این قطعه از Spring Barrel دیگر ساعت های همین کمپانی بلند تر است. اگر چه ساعت های دیگر از دو فنر بهره می برند.  استفاده از یک اسپرینگ برل جعبه فنر ، احتمالا به خاطر معماری و فضای موردنیاز برای ارائه دو منطقه زمانی اضافی و این واقعیت است که یک چهارم موتور ، فضای بازی است که به یک توربیلون اختصاص دارد.

بازی با فضا در ساعت توربیلون پرواز ادوارد بووه

توربیلون ها در ادوارد بووت فلائینگ توربیلون به نظر معلق در هوا می آیند.  یعنی بیشتر از آنچه که در اکثر مدل های دیگر دیده ام و شاید راز توربیلون ها این باشد که برای معلق بودن از دیسک های یاقوت کبود استفاده می کنند.

موتور ساعت ادوارد بووه فلائینگ توربیون

همیشه به نظر می رسد که Bovet اندازه ساختار پشتیبانی توربیلون  را تا جایی کم می کند که در مکانیسم آن محو می شود و احساس می کنیم که اصلا وجود ندارد. این امر به لطف مهندسی دقیق توربیلون با استفاده از تیتانیوم میسر شده است که وزن را به حداقل رسانده و طراحی دو طرفه Flying Tourbillon که اصطکاک را کاهش می دهد ، زیرا متعادل تر بوده و از مرکز پشتیبانی می شود.

اما توربیلون فقط برای نگاه کردن نیست :  هدف آن ، کمک به حفظ انسجام و نمایش ثانیه های پیوسته از طریق یک نشانگر تقریبا عمودی است که ۲۰ تا از ۶۰ ثانیه در یک چرخش را علامت می زند.

ادوارد بووه فلائینگ توربیون اجزای موتور ساعت

در پشت موتور، که به عنوان صفحه دوم ساعت هم عمل می کند، یک نشانگر ساده ساعت را می بینیم که به نمایش زمان محلی در جلو متصل شده و توان آن به صورت مستقیم تامین می شود.

بقیه فضای پشت ساعت با صفحات و پل های زیبای حکاکی شده با دست تجهیز شده است، درحالیکه صفحه مدرج آن، گل دار است و در آن از لاک آبی استفاده شده است. دکوراسیون آن از جلو ادامه دارد که قسمت بالایی موتور با بخش مدرجی با طرح گل دار و لاک مناسب پوشش داده شده است.

تمام سطوح موجود در موتور در این طرف ساعت، با دست حکاکی شده اند، اگرچه که در مقایسه با حکاکی سنتی در پشت ساعت، بافت ظریف تری دارند.

با وجود تمام ویژگی های خوب و حکاکی دستی انجام گرفته روی این ساعت، نیازی نیست که پیچیدگی های دیگری را اضافه کنیم و ممکن است فکر کنید که ساعتی با این کالیبر نمی تواند چیز دیگری داشته باشد که آن را با ارزش تر کند، اما باید بگوییم که این فقط یک ساعت نیست.

تبدیل ساعت توربیلون پرواز ادوارد بووه به یک ساعت جیبی

این ساعت از خط تولید آمادئو فلوریر است ؛ یعنی قابل تبدیل است.

برای آن هایی که با خط آمادئو فلوریر آشنایی دارند، درکش آسان است که قاب این ساعت به آسانی از یک ساعت مچی به یک ساعت جیبی و حتی یک ساعت رومیزی تبدیل می شود.

ساعت جیبی ادوارد بووه فلائینگ توربیون

این امر به لطف یک سیستم آزاد شدن سریع میسر شده است که توسط بووت طراحی شده و مجموعه ای از کابوسون ها در پایین آویزهای Tشکل یا بالای کمانی مشاهده می کنید که می توان آن ها را فشار داد تا بند ساعت به یک آویز تبدیل شود ، یا اینکه هر دوی آن ها را برداشت و قابی برای ساعت رومیزی داشت. این کار با اهرم آزاد کننده در پشت قاب امکان پذیر است که قفل یک حلقه بزل را باز می کند که از پایین قاب جدا می شود.

سپس این حلقه بزل پایه ای می شود که اجازه می دهد قاب آمادئو در زاویه خوبی روی هر سطح مسطحی قرار بگیرد. درحالیکه اکثر صاحبان این ساعت ، سیستم را به طور منظم عوض نمی کنند ، اما کار خیلی ساده ای است و به شخص اجازه انتخاب نوع ساعت را می دهد ، تا مثلا از آن به عنوان یک ساعت رومیزی استفاده کنند ، و مجبور نباشند آن را در یک جعبه تاریک ساعت نگه دارند، یا بدتر ، در صندوق امانات بانک بگذارند.

ساعتی مانند این واقعا شایسته است که هر چه بیشتر در زیر نور آفتاب بدرخشد و اختیار برای تغییر کاربری آن هم واقعا فراتر از تصور است.

حتی اگر زیاد سفر نمی کنید خرید این ساعت باعث می شود به طور منظم با مردم دنیا در تماس باشید. داشتنِ یک ساعت رومیزی با سه منطقه زمانی ، راه خوبی برای نگاه کردن به سه مکان در یک زمان است.

من واقعا یکی از طرفداران کارهای Bovet هستم و این ساعت شیفتگی من به این برند را دوچندان می کند. یک خط قوی وجود دارد که تمام ساعت های این برند را در سال های اخیر را به هم متصل می کند و این مورد هم همانند آن هاست.

ادوارد بووه فلائینگ توربیون

بووِه ( بووت ) فلوریر برای ارائه یک ساعت متمایز با نهایت ذوق و سلیقه و استعداد ساعت سازی ، این مدل را پیشنهاد می دهد و برگ برنده این کلکسیون است.

پ ن : Bovet یک کلمه فرانسوی است. در کلمه های فرانسوی T در آخر کلمه بعد از حرف صدادار تلفظ نمی شود. به همین دلیل در نوشتار فارسی و در قسمت های مختلف متن از نوشتار بووه استفاده شده است اما گاهی نیز به دلیل خوانایی و ایجاد زیبایی از ت در آخر استفاده کردیم که تلفظ نمی شود.

 

منبع

دسته بندی : نقد وبررسی