سبد خرید من
جمع کل :
-
تخفیف :
-
مالیات :
-
قابل پرداخت :
-
بهترین تبلیغ های ساعت های vintage
فیگورات
26/فروردین/1398

بهترین ساعت های مچی Vintage از دیدگاه

ترین ها

یادداشت ویراستار : یکی از جذاب ترین حساب های اینستاگرام که اخیرا آن را فالو کرده ام ، Adpatina است که به تامین منابع تبلیغات ساعت های مچی Vintage (و فروش آن ها) اختصاص دارد. واضح است که من تنها نبوده ام، زیرا Ad Patina ادر اینستاگرام موفق شده بود و اکنون یک سایت و فروشگاه کاملا جامع می باشد. فکر می کردم که کل ماجرا همین بوده است. بنابراین، چند تا پیام مستقیم و ایمیل فرستادم و نیک هم موافقت کرد و ایده هایش درباره بهترین نمونه های ممکن را در اختیارم گذاشت … .

بنابراین چگونه به تبلیغات ساعت های مچی رسیدید؟

آه، همه چیز زمانی آغاز شد که در اواسط دهه ۹۰، نوجوان بودم… یادم هست که تبلیغات رولکس را روی دیوار اتاقم می چسباندم. این تبلیغات برای ساعت های Vintage نبودند. عجیب اینکه اکثر مدل های تبلیغ شده، آن هایی نبودند که من دلم می خواست  ، داشته باشم. آن ها فقط تبلیغات تصادفی رولکس بودند (من حتی تبلیغات ساعت های زنانه Datejust را هم سنجاق کرده بودم). علاقه من به ساعت واقعی نبود، بلکه به این برند علاقه داشتم. می بینید که آرزو داشتم یک رولکس داشته باشم و نگهداری از این تبلیغات در اتاقم برایم خوشایند بود. وقتی تکالیفم را انجام می دادم، سرم را بالا می گرفتم و آنها را می دیدم و آخرین چیزی که قبل از خواب می دیدم، آن تبلیغات بود ، که همچون یادآور و انگیزه ای برای گرفتن نمره خوب ، سخت کوشی و غلبه بر مشکلات بود. اینکه بالاخره ، یک روز من به جایی می رسم که یک رولکس داشته باشم.

ساعت رولکس وینتیج آگهی

من همین دوسال قبل شروع به شکار (جمع آوری) آن ها کردم و هرگز قصد فروش ، نداشتم. ابتدا ، به این چالش افتادم که آن ها را پیدا کنم. به خصوص تبلیغات نمادین برای مدل های اسپرت بزرگ. در طول سال ها ، تصاویر تبلیغات ساعت های مچی را در اینترنت ( و در کتاب ها ) دیده بودم و می خواستم تبلیغات واقعی شان را پیدا کنم. این یک احساس هیجان انگیز بود ( و هنوز هم هست ) که یک شماره مجله با یک آگهی افسانه ای پیدا کنم. همه ما این را قبول داریم که جمع آوری ساعت های مچی حقیقی ، بسیار سخت تر ( و گران تر ) شده است. برای من ، یافتن یک تبلیغ قدیمی و نادر ، به اندازه ملاقات با مالک یک ساعت اوریجینال ، هیجان انگیز بود. یکی از دوستان خیلی نزدیکم در حرفه ساعت ، من را متقاعد کرد که Ad Patina را راه اندازی کنم. بخشی از بی میلی من به شروع چنین کسب و کاری، به خاطر تبلیغاتی بود که نمی خواستند کس دیگری وارد شغل شان شود. فکر می کنم  که یک دور کامل زدم… بیش تر از ۲۰ سال بعد ، دوباره در حال گذراندن بخشی از دوران کودکی ام هستم. تبلیغات ساعت های وینتیج ، بخش بزرگی از درگیر شدن من با ساعت ها است. برقراری ارتباط مجدد با این دوره از زندگی ام از طریق جمع آوری و فروش تبلیغات ، حس خوبی به من می دهد. خوشحالم که بقیه نیز ، چیز خاصی را در این تبلیغات می بینند! چه یک الهام یا فقط نکته ای که از ساعت خودشان استفاده کنند.

تبلیغ ساعت اودمار پیگه

چه چیزی موجب می شود که تبلیغات ساعت ، جذاب باشد؟

من واقعا هرگز به این موضوع فکر نکرده بودم … و اجازه دهید بگویم که این سوال دقیقی است. درست همان طور که همه ما ساعت های موردعلاقه ای داریم ( به دلایل مختلف ) ، همین موضوع برای تبلیغات هم صدق می کند. عبارت : “زیبایی در چشمان بیننده است” می تواند در اینجا به کار رود. مثلا، من واقعا ساعت های مچی رولکس Explorer II را دوست دارم، پس تمام تبلیغات برای آن مدل را هم دوست دارم.

اما به این سوال دامن نمی زنم. می گویم که یک سری تبلیغات وجود دارد که نمی توان جذابیت شان را انکار کرد. تبلیغاتی که منظور من است، تبلیغی برای اولین ارجاع معروف یک مدل است. برخی از تبلیغاتی که در این جا به عنوان تبلیغات مورد علاقه ام جدا کرده ام ، نمونه های بی عیب ونقصی هستند. فکر می کنم همه موافقند که تبلغیات ۱۹۷۵ Royal Oak ( اودمار پیگه ) و ۱۹۷۷ Nautilus واقعا خاص هستند، درست است؟ آن ها واقعا همه چیز تمام هستند: جزئیات باورنکردنی ساعت ها ( در مورد تبلیغ Nautilus ، رندر هنری زیبا ) و به طور کلی ، یک دلربایی خاصی دارند. اگر شعارها را بخوانید و به قیمت ها توجه کنید … این تبلیغات معرف زمانی هستند که دیگر تولید آن متوقف شده است و همه ما آرزو داریم که یک ماشین زمان می داشتیم تا به گذشته سفر کنیم.

تبیلغ ساعت تیفانی اند کو وینتیج

سرانجام، فکر می کنم که تبلغیات برای ساعتهای منحصر به فرد ، هچون اکسپلورر برند Tiffany & Co واقعا جالب باشد.  هنوز هم به سختی می توانم آگهی های آن را پیدا کنم ، بنابراین هر تبلیغ نادری ، خوب است. همچنین ، تبلیغات رنگی دهه ۱۹۶۰ هم واقعا برجسته هستند.

آیا یک عصر طلایی برای تبلیغات ساعت های مچی وجود دارد؟

تبلیغات کشنده ای از تمام دهه ها وجود دارد. اما باید بگویم که اواخر دهه ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ عصر طلایی تبلیغات است. تصادفی نیست که این چهارچوب زمانی مطابق با آن چیزی است که آن را عصر طلایی ساعت های مچی اسپرت بنامیم. وقتی که مدل هایی که امروزه شیفته شان می شویم ( و مبالغ دیوانه واری را برایشان می پردازیم ) معرفی شدند. هروقت این تبلیغات را می بینم ، هیچ کاری نمی توانم بکنم مگر اینکه خودم را در زمان گذشته و در حال خرید مثلا یک GTM-Master اصل یا Speedmaster خیلی ابتدایی ببینم.

منبع تبلیغات تان را چگونه تامین می کنید؟ آیا یک ترفند تجاری وجود دارد که بتوانید بیان کنید؟

خب، فلیکس! اما دستور مخفی آن به بخت و کلید بستگی دارد.

جام مقدس تبلیغات ساعت های مچی چیست؟

تبلیغات باورنکردنی بسیار زیادی وجود دارد ، اما من هنوز همه آنها را ندیده ام … این همان چیزی است که من را نسبت به کسب و کار تبلیغاتم ، مشتاق نگه می دارد. که کار کارآگاهی دخیل و هیجان شکار ( و دانستن این موضوع که خیلی های دیگر هم این عشق و شیفتگی من را دارند ) است. به نظر من، لازم است که تمام تبلیغات ساعت های مچی Daytona را داشته باشم – که پیگیری آن بسیار دشوار است –  مگر اینکه بتوانم نسخه های تکراری را پیدا کنم ، که احتمالا آن ها را نمی فروشم.

بالاخره ، قیمت گذاری : در یک تبلیغ ساعت مچی ، به دنبال چه چیزی هستیم؟

خب ، این مساله مثل ساعت های مچی قدیمی تر ، نادرتر و مطلوب تر است که حق امتیازی را جذب می کنند. اما اکثرا قیمت آن ها بین ۴۵ تا ۸۵ دلار آمریکا است ، که قیمت بعضی از آن ها به بیش از ۱۵۰ دلار هم می رسد.

پس بدون هیچ حرف اضافی و بدون هیچ ترتیب خاصی، ۶ تا از بهترین تبلیغات ساعتهای مچی Ad Patina را ارائه می کنیم :

Rolex Explorer 1016 ( رولکس اکسپلورر ) سال ۱۹۶۶

شخصا ، این زیباترین تبلیغ ساعتی است که تا به حال دیده ام. یک روز، وقتی که بخواهم تبلیغی را برای خودم کادربندی کنم ، این اولین موردی خواهد بود که فرم بندی می کنم. این بهترین تبلیغ فروش با یک شات بزرگ است ، که به هیچ وجه نا امیدکننده نیست. واقعا باید به صورت حضوری این را دید تا واقعا آن را تقدیر کرد. تصویر، برجسته و عالی است. در حدی که می توان آن را در یک موزه عکس های مدرن به نمایش گذاشت. شعار آن می تواند ماموریت رولکس باشد. اساسا ، ساعتی است که می توانید رویش حساب کنید. اوه،  به اکسپلورر معروف و فتح اورست آن نگاه کنید : انتخاب بدی نیست!

ساعت رولکس وینتیج آگهی

Omega Speedmaster 2915 سال ۱۹۵۸

منظور من واقعا اولین تبلیغ Speedy است. که بهتر از این نیست ، چه طرفدار Speedy باشید چه نباشید. این تبلیغ واقعا Pre-Moon است (به مردهای سوار بر ماشین های اسپرت نگاه کنید ، نه سفینه فضایی ! ) در اینجا هیچ اشاره ای به ناسا نشده است. فقط یک ساعت ابزاری برای زمان بندی فاصله و محاسبه سرعت ، بنابراین Speedmaster است. در آن زمان که اُمگا عرضه شد، تصور کسب موفقیت Speedmaster  را هم نمی کرد. طی یک دهه، به ساعت موردعلاقه فضانوردان تبدیل شد. اکنون، جزء لاینکف هر کلکسیونی است.

تبلیغ ساعت امگا اسپیدمستر

Audemars Piguet Royal Oak سال ۱۹۷۵

تبلیغاتی مانند این، من را به لرزه می اندازند. برای تصور اینکه مردم چطور با دیدن یک صفحه در مجله، از خود بیخود می شوند ، این تبلیغ را ببینید  و احتمالا موضوع را دنبال خواهید کرد … فکر می کنم اگر من این تبلیغ را می دیدم، به نزدیکترین جواهرفروشی می رفتم و همه ساعت های Royal Oak اش را می خریدم. اما این یک حرف عقب مانده است. و همان نکته جالب توجه درباره این تبلیغ می باشد. این ساعت ، از نظر طراحی ، کاملا متفاوت با چیزی بود که مردم استفاده می کردند. این تبلیغ فوق العاده است ، نه تنها به خاطر اینکه شما نه یک تصویر بلکه دو تصویر از Ref.5402 کاملا رنگی می بینید ، بلکه به این دلیل که چشم انداز و طرحی دارد که فراتر از زمان رفته است. ساده بگویم ، خیلی عجیب و غریب به نظر می رسد.

ساعت ادمار پیگه

Patek Philippe Nautilus سال ۱۹۷۷

به هیچ وجه نمی توان جایگاه Patek در تاریخ ساعتهای مچی را انکار کرد و شاید نتوان ساعتی به شهرت Nautilus پیدا کرد. با اطمینان می توان گفت که امروزه Nautilus پرفروش ترین و پرطرفدارترین برند می باشد. اما وقتی که این تبلیغ منتشر شد ، لازم بود که مردم آن را بخرند. گذشته از اینها، این یک ساعت استیل بود که قیمتش به اندازه ( اگر بیشتر نباشد ) یک ساعت طلا بود. هرکسی آرزو داشت که روزی یکی از این ساعت ها را داشته باشد ، اما لازم بود که شخص فهمیده ای بیاید و یکی از این ها را در ۴۰ سال قبل بخرد. همه ما موافقیم که تبلیغات Patek ، فضای متفاوتی با امروز دارند … این یک تبلیغ تازه از دورانی است که چیزهای لوکس، واقعا لوکس بودند.

Rolex Sea-Dweller سال ۱۹۷۹

پیدا کردن تبلیغ Double Red Sea-Dweller واقعا سخت است. اکثر آن ها در مجلات صنایع بسیار مبهم منتشر می شدند. این یکی از یک کتاب ارجاع کتابخانه گرفته شده است و کیفیت چاپ / عکس ، درجه دو است. علاوه بر اینکه این یک تبلیغ بسیار نادر برای یک مدل اسپرت کمیاب می باشد ، به خاطر فرمتش هم جذاب است. زیرا نمونه ای از یک قالب بازاریابی کلاسیک رولکس می باشد که در دهه ۹۰ استفاده می شده است : کپی فرم طولانی که داستان را بازگو می نماید ، ازجمله یک گواهینامه از یک متخصص و همچنین اطلاعاتی درباره ساعت که همگی دور تصاویر کوچک، پیچیده شده اند.

Rolex Daytona سال ۱۹۶۶

وقتی که تصمیم گرفتم تبلیغات قدیمی رولکس را پیدا کنم ، این کار هدف نهایی من بود. این یک تبلیغ Daytona است… مدت زیادی از کار کلکسیون جمع کردن من نگذشته بود که توانستم آن را پیگیری کنم و فهمیدم که در چه مجله ای می توان آن را پیدا کرد. امتیازدهی به این تبلیغ ، یک احساس فوق العاده بود و نقش مهمی را در کشف تلیغات بیشتر ایفا می کرد. علاوه بر احساسی که نسبت به آن دارم، این تبلیغ به خودی خود بسیار ارزشمند است. این تبلیغ ، اولین نسخه از چیزی را نشان می دهد که Rolex Daytona نامیده می شود. همچنین، به نظر من بسیار جالب است که دو ساعت رولکس نمادین دیگر را هم تبلیغ می کند : Submarine و Datejust

ساعت رولکس دی تونا وینتیج 1966

مطلبی که از نظر گذراندید توسط تیم فیگورات ترجمه شده است. از آن جایی که یکی از چشم اندازهای فیگورات تبلیغات ساعت و جواهرات بسیار با کیفیت برای دوست داران این صنعت است ، این مقاله ارزش بسیار زیادی را برای مجله ساعت و جواهر Figorat دارد. در صورت نیاز به مشاوره در زمینه تبلیغات برندهای ساعت و جواهر می توانید با ما در تمام شبکه های اجتماعی و همچنین از طریق قسمت نظرات همین مقاله در ارتباط باشید.

منبع

دسته بندی : ترین ها