سبد خرید من
جمع کل :
-
تخفیف :
-
مالیات :
-
قابل پرداخت :
-
ساعت مچی با صفحه صدف
فیگورات
27/فروردین/1398

صفحات صدفی ساعت چگونه ساخته می شوند؟

نقد وبررسی

ساعت های صفحه صدفی

صفحه روی ساعت نقش زیادی در زیبایی و جلوه آن دارد. صرف نظر از اینکه در زیر قاب چه می گذرد ، صفحه مدرج اولین چیزی است که متوجه آن می شوید و یک عامل تعیین کننده برای انتخاب تان می باشد. آخرین و جدیدترین روش ها در ساعت سازی ، استفاده از صفحات صدفی است.

صدف ، پوشش براقی است که آن را داخل یک پوسته پیدا می کنید. صدف مروارید اسم دیگر آن است ، که در حقیقت ترکیبی شامل کربنات کلسیم ترشح شده توسط صدف ها یا حلزون ها برای محافظت از خانه شان در برابر انگل ها یا اشیاء خارجی است. چنانچه یک شیء خارجی وارد پوسته شود ، حلزون لایه بالای لایه صدف مروارید را ترشح می کند و یک مروارید می سازد. گرچه ماده موردنظر ما، پوشش براق روی پوسته است.

تکنولوژی ساخت صفحات صدفی ساعت

مرحله اول  انتخاب پوسته مناسب است.  به نظر می رسد که صدف حلزونی نادر پتریا مارگاریتی از استرالیا ، یکی از منابع برتر می باشد. در واقع ، بیرون آوردن صدف مروارید از پوسته ، به خاطر طبیعت ظریف آن، یک فرایند پیچیده است که ممکن است خرد شود یا ترک بردارد. سازندگان صفحات مدرج سوئیسی، روشی را برای برش دادن آن پیدا کرده اند، که دقیقا دور جای خالی ماده را با استفاده از ماشین های کنترل عددی کامپیوتری (CNC) جدا می کنند. و مابقی کار به صورت دستی انجام می شود.

روشهای دیگر شامل خرد کردن پوسته و جدا سازی آن با استفاده از ماشین و تبدیل به صفحاتی با ضخامت ۰.۲mm است. سپس این صفحات پولیش داده می شوند و می توان رویشان حکاکی کرد یا حتی با استفاده از یک لایه لاک رنگی روی پشت صفحه ، رنگ شان را جلا  یا تغییر داد. . باید بدانید که سوراخ کردن پوسته، کار خطرناکی است. گرد و غبارهای ایجاد شده در حین سوراخ کردن ، بسیار ریز و تیز هستند و می توانند وارد ریه شده و به نای آسیب برسانند. بنابراین استفاده از یک ماسک مقاوم در برابر گرد و غبار  برای  بسیار ضروری است. نکته مهم دیگر، این است که نه تنها برش پوسته کار خطرناکی است، بلکه بوی بسیار بدی هم دارد.

ساعت رولکس دیت جاست Rolex Date Just

ساعت زنانه دیت جاست پرل مستر رولکس در یک قاب طلایی ۲۹mm با الماس و یک صفحه مدرج صدفی سفید براق می باشد. گواهی  COSC و تا ۱۰۰ متر مقاومت در برابر آب از دیگر ویژگی های آن است.

رولکس غالبا در ساعت هایش از صفحات صدفی استفاده می کند و رنگهای صورتی ، سفید ، سیاه یا زرد به کار می برد که ۱۰۰% طبیعی هستند و به هیچ وجه به صورت مصنوعی ساخته نمی شوند. نمایش رنگین کمانی منحصربفرد و کاملا طبیعی در هر ساعت، این اطمینان را می دهند که هیچ دو صفحه ای در این ساعت ها شبیه هم نیستند. این مدل ساعت زنانه  با یک قاب طلای ۲۹mm و صفحه صدفی به رنگ سفید شیری با نشان گرهای الماسی عرضه شده است، که این نشان گرهای الماسی روی ساعت ۳ بریده می شوند تا صفحه نمایش تاریخ با ساختار ذره بینی شیشه در آن جا نشان داده شود.

امپریال جوئلر ساعت شوپارد – Chopard Imperiale

ساعت شوپارد امپریال جویلری قاب طلای سفید ۳۶mm دارد و با الماس هایی در محل اتصال بند و دور ساعت و سگک تزئین شده است. صفحه مدرج صدفی از نوع تاهیتی به رنگ خاکستری خیره کننده از دیگر مشخصه های جذاب این مدل Chopard است.  عقربه های ساعت و دقیقه شمار به طور اتوماتیک حرکت می کنند.

طلای سفید درخشان و تکه های الماس امپریال ساعتهای شوپارد در تلفیق با صفحه مدرج صدفی ، که نور آن تغییر می کند ، بسیار خیره کننده است. در صفحه مرکزی صدف ، با اشکال برجسته آبرئوس کلمه Chpard حک شده است که حس حرکت و رمز و راز را القا می کند.

امگا کانسلیشن – Omega Constellation

اُمگا هم مجذوب زیبایی خیره کننده صدف شده و ساعت های صورت فلکی اش را با آرایه ای از صفحات مدرج سفید ، شامپاینی ، طلایی و آبی ارتقاء داده است. این یک قاب  استیل ضدزنگ ۲۷mm دارد، که نشانگرهای آن از الماس است. در مرکز آن، یک صفحه مدرج آبی صدفی زیبا با الگوی موج دار وجود دارد که بدون تردید یک ظرافت زنانه را به آن می افزاید.

لویی ویتون – Louis Vuitton

ساعت های لویی ویتون ، صفحات مدرج صدفی دارند که با دست روی آن ها گل و ستاره به عنوان نماد لویی ویتون از جنس الماس حکاکی شده است.

منبع

دسته بندی : نقد وبررسی