سبد خرید من
جمع کل :
-
تخفیف :
-
مالیات :
-
قابل پرداخت :
-
خرید جواهر
فیگورات
27/فروردین/1398

راهنمایی برای هرچیزی که لازم است در این باره بدانید

به عنوان یک انسان در دنیای امروز ، شما مستقل هستید. می دانید که چه می خواهید و به دنبالش می روید. چه آن چیز یک شغل خوب باشد ، یک تعطیلات عالی یا یک آپارتمان شیک. منتظر نمی مانید تا آنها به دنبالتان بیایند. همین مساله برای جواهرات هم صادق است. لازم نیست که منتظر بمانید مردی که عاشق شماست یا کسی که با شما نسبتی دارد ، تصمیم بگیرد که به شما جواهرات هدیه دهد. اگر یک جواهر وجود دارد  که دوست دارید آن را داشته باشید ، می توانید- و باید – به جواهرفروشی بروید و آن را برای خودتان بخرید.

انتخاب جواهر

جواهری مناسب لباس ها ، سبک زندگی و بودجه

بااین حال ، اگر تا به حال این کار را انجام نداده اید ، در ابتدا خریدن جواهرات برای خودتان می تواند کمی مشکل باشد. اما خرید جواهر سرمایه گذاری خوبی ست که می توانید حتی آن را بپوشید. با کمی تحقیق بیشتر ، می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. قطعا در سالهای بعد از خریدتان هیجان زده خواهید شد. چه یک انگشتر الماس بخرید ، یک آویز سنگ جواهر ، یک دستبند تنیس ، یا گوشواره های بزرگ و درخشان ، مطمئنا جواهری است که متناسب با لباس هایتان، سبک زندگی تان و بودجه تان است.

انتهاب جواهر و حلقه نامزدی

بعضی عادت دارند برای هر لباس جواهر متناسب با آن را انتخاب می کنند. اما راه حل دیگر یک جواهر ، متناسب با بیش ترین سبکی که می پوشید است.

سبک تان را شناسایی کنید

در هنگام انتخاب یک جواهر ، تعیین نمایید ، که چه نوع سبک شخصیتی دارید و سپس آن را انتخاب کنید که متناسب با سبک تان باشد. چند پرسش :

  • لباس های کاری شما چگونه است؟ آیا کت و شلوار و کفش رسمی دارید ، یا بیشتر غیررسمی است؟
  • آیا پس از کار به مهمانی یا اپرا و تئاتر می روید یا فقط در تعطیلات به این مکان ها می روید؟ یا اینکه نظرتان این است که در یک عصر خوب روز جمعه در پارک فوتبال بازی کنید؟
  • آیا دوست دارید که زیورآلات زیادی بپوشید، یا اینکه سبک لباس پوشیدن تان با حداقل چیزهای تزئینی و اسپرت همراه است؟

انتخاب جواهر

مهم است که به این چیزها دقت کنید ، زیرا وقتی که جواهری را انتخاب می کنید ، دوست دارید که با همه چیز خوب به نظر برسد. چه بخواهید آن را هفت روز هفته بپوشید یا اینکه فقط در مراسم خاص از آن استفاده کنید. اگر جواهرتان را متناسب با سبک و طرزفکرتان انتخاب کنید ، بیشتر از آن لذت خواهید برد.

جواهر ساده یا پیچیده ؟

آیا به دنبال جعبه جواهری هستید که تمیز و کوچک باشد و بتوانید آن ها را با هر لباسی در کل هفته بپوشید؟ آیا جعبه جواهرات قبلی تان ، جواهرات اصلی را دارد؟ اگر نه شاید بخواهید از یک جایی شروع کنید و آن را تکمیل کنید. یا اینکه به دنبال یک تکه جواهر فوق العاده هستید؟ جواهری که بتوانید آن را برای مراسم خاص بپوشید؟

در رابطه با جواهرات اصلی ، گوشواره های میخی الماس – Diamond Studs – بهترین جواهری هستند که می توانید برای خودتان بخرید. چراکه ظریف ، کوچک و درخشانند. همچنین می توانید این گوشواره ها را با وزن قیراط متناسب با بودجه تان پیدا کنید ، که موجب می شود بدین وسیله بتوانید کلکسیون جواهرات تان را تکمیل کنید.

یک مورد خوب دیگر که می توانید به گنجه جواهرات تان اضافه نمایید ، یک زنجیر ساده طلا با یک الماس قاب گرفته است. گردنبندی با سنگ که متناسب با بودجه تان باشد و مطمئنا درخشندگی الماس آن در تناسب با هر لباسی است. از لباس ابریشمی گرفته تا ژاکت چرم! جواهرات اصلی تان را با یک دستبند تنیس الماس کامل کنید. درحالی که به طور کلی، خرید این دستبند بودجه زیادی می خواهد، اما این دستبند الماس فوق العاده درخشان و خیره کننده، چیزی است که هفت روز هفته می توانید آن را بپوشید. با پوشیدن این گونه زیورآلات حیرت آور، به دنیا نشان دهید که چه سلیقه فوق العاده ای دارید.

خرید یک ساعت مچی خوب هم راه خوبی برای سرمایه گذاری برای خودتان و ظاهرتان است. ساعت ها می توانند رسمی یا غیررسمی باشند و برخی از سبک های آن ها، دو جهان را به هم پیوند می دهند. همچنین می توانند جواهرات گران قیمتی را هم به ساعت آویزان کنید. در بسیاری از ساعت های زنانه ، الماس هم به کار رفته است. ( در تصویر زیر ست ساعت ون کلیف اند آرپلزبه همراه جواهرات را مشاهده می نمایید. )

اگر احساس می کنید که جواهرات اصلی را دارید، حالا می توانید یک سری جواهرات غیر اصلی اما جذاب را به آن ها اضافه کنید. اکنون وقت آن رسیده که از الماس های سیاه و رنگی یا سایر سنگ های قیمتی رنگی استفاده کنید. آیا دوست دارید از رنگ آبی شاد استفاده کنید؟ پس به گوشواره های میخی یاقوت کبود فکر کنید. آیا کفش های شما به رنگ قرمز آتشین است؟ پس یک گردنبند آویز به رنگ یاقوت قرمز یا گارنت جذابیت خاصی را به سبک لباس پوشیدن تان اضافه می کند. ( مقاله راهنمای جواهرات ماه تولد نیز ، که توسط فیگورات تهیه شده است ، در این زمینه راه گشاست. )

اگر قصد دارید در مراسم خاصی شرکت کنید ، مانند افتتاحیه تئاتر یا رویدادهای خیریه ، انگشتری با سنگ قیمتی بزرگ تر ، بسیار دلربا تر است. در هنگام خرید یک تکه جواهر کم تر اصلی ، به جعبه جواهرات تان فکر کنید و یک چیز بزرگتر ، رنگی تر و برجسته تر از جواهرات عادی تان انتخاب کنید. شاید بخواهید که هر شب مثل شنبه شب باشید.

قیمت جواهر 

در هنگام سرمایه گذاری برای یک تکه جواهر خوب ، شما به عنوان یک زن مدرن و صرفه جو ، بهتر است متناسب با بودجه تان خرج کنید. اگر قصد خرید جواهری را دارید ، هر ماه مقداری پول پس انداز کنید تا اینکه پول کافی برای خرید یک تکه جواهر خاص را جمع کنید. اگر پاداشی از محل کارتان گرفته اید ، فرصت مناسبی است تا به خودتان پاداش دهید و آن پول را صرف خرید چیزی کنید که هر بار به آن نگاه می کنید، به شما احساس غرور و رضایت دهد.

حتی اگر با پول کم تری دارید ، باز هم می توانید جواهرات بخرید. وقتی که بودجه ای را تعیین می کنید ، به گزینه هایی همچون یک تکه طلا بدون نگین یا سنگ ( مناسب برای تکمیل مجموعه اصلی جواهرات ) ، مانند یک زنجیر گردنبند یا یک انگشتر ساده فکر کنید. اگر واقعا می خواهید یک چیز خاصی را بخرید ، بعضی از سنگ های قیمتی کم تر معروف بسیار فوق العاده به نظر می رسند. درحالی که هزینه چندانی هم برایشان نکرده اید. مرواریدهای آب های شیرین هم می توانند انتخاب خوبی برای یک خرید فوق العاده با قیمت پایین باشند.

از جواهری که خریده اید ، مراقبت کنید

حالا که یک تکه جواهر خوب و برازنده را انتخاب کرده اید و قصد دارید آن را بخرید، چه چیز دیگری باید بدانید؟ خب ، برای مبتدیان ، از جواهرفروش بپرسید که آیا جواهرتان گارانتی یا خدمات خاصی برای خرید دارد یا خیر؟ گارانتی باید یک بررسی منظم و تمیز کاری سالانه جواهرتان با یک ذره بین جواهرات را پوشش دهد تا اطمینان حاصل شود که به هیچ تعمیری نیاز ندارد. یک برنامه خدمات رسانی باید هزینه تعمیراتی همچون اندازه کردن انگشتر ، صاف کردن چنگک ها و آب کاری را پوشش دهد. به بیمه هم می توانید فکر کنید. هیچکس نمی خواهد به تمام چیزهای بدی فکر کند که می توانند برای یک شیء ارزشمند اتفاق بیفتند ، اما بسته به مقدار پولی که می خواهید هزینه کنید ، ارزش بیمه هم تغییر خواهد کرد. اغلب موجرها و صاحب خانه ها فقط جواهرات را تا مقدار مشخصی بیمه می کنند ، بنابراین شرایط بیمه را با بیمه گذارتان بررسی کنید.

 

انتخاب جواهر

در پایان اگر باز هم به نتیجه نرسیده اید و احساس می کنید برای خرید جواهر به کمک نیاز دارید ، وب سایت فیگورات آماده مشاوره در این زمینه خواهد بود. نظرات و سوالات خود را در قسمت کامنت همین مقاله ثبت کنید یا با ما از طریق شبکه های اجتماعی تماس بگیرید.

منبع