سبد خرید من
جمع کل :
-
تخفیف :
-
مالیات :
-
قابل پرداخت :
-
سنگ ماه تولد
فیگورات
28/فروردین/1398

راهنمای جواهرات ماه تولد

سنگ های ماه تولد جواهراتی هستند که با یک ماه تولد همراه هستند و هرکدام معنای خاص و اهمیت تاریخی دارند. شهرت سنگ های ماه تولد به زمان های قدیم برمی گردد. یعنی زمانی که افراد بر این باور بودند که سنگهای قیمتی از قدرت های باورنکردنی همچون شانس، سلامتی و کامیابی، برخوردار هستند. به طور سنتی، هر ماه با یک سنگ جواهر خاص همراه است. اما همان طور که در ادامه خواهید دید، تنها چند ماه با سنگ های تولد متعدد وجود دارد. امروزه، سنگ های ماه تولد که با ماه تولد همراه هستند، لزوما همانند سنگهای به کاررفته در زمان های قدیم نیستند. در آن روزها رنگ، مهم ترین ویژگی یک جواهر بود. به طوری که آن ها بین جواهرات به شیوه ما تمایز قائل نمی شدند. برای مثال، بین یک یاقوت سرخ و گارنت تفاوتی نمی گذاشتند. فهرست ما جدیدترین فهرست سنگ های ماه تولد را ارائه می دهد که به تایید انجمن جواهرشناسی امریکا یا GIA رسیده است.

هدیه جواهر با سنگ های ماه تولد معشوق ، به خاطر اشتیاق به استفاده از رنگ های زیبا و همچنین آن چه که از اهمیت شخصی برخوردار است ، بسیار رایج است. لازم نیست که یک متخصص جواهرات یا سنگ های ماه تولد باشید تا هدیه مناسبی را پیدا کنید. چه به دنبال یک حلقه جواهر تزئین شده با سنگ ماه تولد یک کودک باشید ، یا مجموعه زیبایی از گوشواره های سنگ های ماه تولد ، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم!

سنگ های ماه تولد

Related image

ژانویه

گارنت، سنگ ماه تولد ژانویه، با رنگین کمانی از رنگ ها استخراج می شود. از نارنجی آتشین گارنت ماندارین گرفته تا سبز پررنگ گارنت تساوریت و پرکاربردترین رنگ گارنت پیروپ، که هدیه خوبی برای بیان دوستی و اعتماد به شمار می رود.

فوریه

آمتیست، سنگ ماه تولد فوریه، یک سری سنگهای کوارتز است که به رنگ های بنفش رنگارنگ از ترکیبی بنفش پررنگ و قرمز گرفته تا یک رنگ بنفش یاسی وجود دارد. یونانیان باستان بر این باور بودند که سنگ از صاحب آن در برابر مستی محافظت کرده و به او این امکان را می دهد تا متعادل باشد.

مارس

آکوامارین، سنگ ماه تولد مارس، رنگ پررنگی داشته و مدت ها سمبل جوانی، سلامتی و امید بوده است. طیف رنگ محسورکننده آن از آبی کمرنگ تا آبی پررنگ بوده و یادآور دریا است. آکوامارین یک سنگ ماه تولد کامل برای ماه مارس است، که معنای زیبای بهار و تابستان را ایجاد می کند.

آوریل

الماس، سنگ ماه تولد آوریل، معمولا با عشق همراه است، که موجب می شود هدیه مناسبی برای معشوقه باشد. درحالیکه الماس های سفید بیشتر رایج هستند، اما الماس های رنگی فانتزی هم با رنگ های مختلف وجود دارند. از جمله زرد، آبی، صورتی و رنگ های دیگر.

می

زمرد، سنگ ماه تولد می، که به رنگ سبز پررنگ بهاری بوده و یک تن زنده و زیبایی دارد. این سنگ سمبل تولد دوباره و عشق است. زمرد، نادرترین گوهر است و معمولا در کلمبیا، برزیل، افغانستان و زیمباوه یافت می شود.

ژوئن

ماه ژوئن دو سنگ تولد دارد؛ مروارید و الکساندرایت. مرواریدها به خاطر زیبایی طبیعی شان، همواره شهرت زیادی در جواهرات داشته اند. سنگ الکسانداریت بسیار نادر و مطلوب است، زیرا زیر نور، تغییر زنگ می دهد.

جولای

یاقوت سرخ، سنگ ماه تولد جولای، شاه سنگ های قیمتی و نماد عشق، سلامتی و عقل است. گفته می شود که استفاده از این نوع سنگ، بخت و اقبال خوبی برای صاحبش به همراه می آورد. یاقوت سرخ با ارزش ترین سنگ قیمتی بوده و براساس رنگ و کیفیت، ارزش آن بالا می رود.

آگوست

آگوست آخرین ماهی است که دو سنگ تولد دارد : پریدوت و اسپینل. پریدوت با رنگ سبز آهکی منحصربه فردش، الهام بخش قدرت بوده و کسی که از آن استفاده می کند، تحت تاثیرش قرار می گیرد. اسپینل با طیفی از رنگ های درخشان وجود داشته و گفته می شود که از صاحبش در برابر آسیب و ناراحتی محافظت می نماید.

سپتامبر

یاقوت کبود، سنگ ماه تولد سپتامبر، با رنگ آبی پررنگ خالصش، بسیار مطلوب است. اما یاقوت کبود تقریبا به هر رنگی وجود دارد. رنگ هایی مانند صورتی، زرد، و سبز. در قرون وسطی، گفته می شد که این سنگ از نزدیکان شما دربرابر آسیب محافظت می کند و نماد وفاداری و اعتماد است.

اکتبر

اکتبر هم دو سنگ تولد دارد؛ تورمالین و اپال. تورمالین برای خیلی ها سنگ قیمتی محبوبی است. سنگ اپال نیز بسیار خاص است، زیرا هر سنگ قیمتی، با یک نوع ترکیب رنگ تزئین شده است.

نوامبر

برای ماه نوامبر دو سنگ قیمتی وجود دارد؛ سیتین و توپاز. گفته می شود که رنگ گرم سیتین، هدیه ای از خورشید بوده و یک سنگ قیمتی شفابخش است. توپاز با رنگ نارنجی پررنگش، به توپاز امپیال معروف بوده و از همه مطلوب تر است، اما آن را با یک سری رنگ های زیبا همچون آبی، صورتی و زرد هم می بینیم.

دسامبر

متولدین این ماه صاحب سه سنگ قیمتی بسیار جذاب زیرکون ، تانزانیت و فیروزه هستند. هرکدام از این سنگ ها، رنگ آبی منحصربه فردی دارد که موجب می شود سنگ تولد کاملی برای زمستان های سرد مینه سوتا باشد. زیرکون را می توان در طیفی از رنگ ها پیدا کرد، اما رنگ آبی آن از همه محبوب تر است. این سنگ ها بیش از همه نشان از طبیعت سرد و قوی دسامبر ، این ماه بسیار زیبای زمستانی دارند.

 

جهت مشاوره در زمینه سنگ های قیمتی ، علاوه بر تماس از طریق شبکه های اجتماعی ، می توانید پرسش ها و نقطه نظرات خود را در بخش کامنت همین مقاله نیز مطرح نمایید.

 

منبع

دسته بندی : سبک زندگی