سبد خرید من
جمع کل :
-
تخفیف :
-
مالیات :
-
قابل پرداخت :
-
راهنمای خرید ساعت
فیگورات
3/اردیبهشت/1398

قسمت دوم

راهنمای خرید ساعت

سایز مناسب

بدون شک در هنگام جست و جو و مطالعه درباره مدل ساعت مورد نظرتان با عددهایی در رابطه با سایز مواجه شده اید. استانداردهای اندازه گیری در تصاویر زیر شرح داده شده اند. باید دانست که به طور معمول ساعت های با قطر صفحه ۴۰ میلی متر تا ۵۰ میلی متر بیشتر مناسب آقایان هستند و ساعت های با قطر ۲۶ میلی متر تا ۳۸ میلی متر بر روی دست خانم ها زیبا تر هستند.

فروشگاه

هر زمانی که تصمیم به خرید ساعت گرفتید ، نو یا کار کرده ، ابتدا مطمئن شوید که از یک فروشگاه مجاز یا سرشناس دیدن می‌کنید. این به شما اطمینان می‌دهد که یک محصول اصلی را خریداری می‌کنید. همچنین از یک مشاوره صحیح بهره مند خواهید شد. ضمانت سازنده یا عرضه کننده نیز امکان سودمند دیگری است.

بدیهی است که فروشگاه های واقع در ایستگاه های مترو یا مگا مال نمی توانند محل مناسبی جهت خرید ساعت های در دسته بندی باشند.

بعضی از تولید کنندگان ، محصولات خود را برای فروش در اینترنت ارائه می‌دهند. اگر این راه را انتخاب کردید ، مطمئن شوید که از وب سایت رسمی برند یا یکی از نمایندگان تایید شده آن برند خرید می‌کنید. باید به این نکته توجه داشته باشید که متاسفانه تعداد زیادی ساعت‌های جعلی به صورت انلاین وجود دارد.

زمانی که خرید خود را انجام می‌دهید ، برای سوال پرسیدن در مورد محصول و برند آن و شرکتی که آن را تولید کرده تردید نکنید. مطمئن شوید که یک کارت گارانتی که به طور کامل پر شده است و همچنین هر مستندات ضمنی که با ساعت شما همراه است را دریافت می‌ نمایید.

تولید کنندگان سوئیسی دارای فروشگاه‌های فروش و خدمات پس از فروش جهانی هستند که می‌تواند برای شما تمام چیزهایی که نیاز دارید را فراهم کند. خدمات پس از فروش در هر زمینه بسیار حائز اهمیت است. حتی مرغوب ترین کالا ها را بایستی به همراه خدمات پس از فروش تهیه نمود. در اغلب موارد ، آدرس‌ نمایندگی های مجاز در وب سایت های رسمی برند ها نیز در دسترس هستند.

قیمت ساعت

ساعت‌های سوئیسی کل محدوده قیمت را پوشش می‌دهند. از مدل‌های ساده تا ساعت‌های لوکس ، بعضی از این ساعت‌ها دارای برچسب قیمتی هستند که غیر قابل توجیه به نظر می رسد. اما این عدد و رقم ها در بعضی از موارد توضیح منطقی دارد.

به طور کلی به دلیل ماهیت موتورها ، ساعت‌های مکانیکی از ساعت‌های کوارتز گران‌تر هستند ، هرچند دیگر اجزای ساعت نیز می‌تواند در تعیین قیمت ساعت موثر باشد.

تولید موتورهای کوارتز یا مکانیکی در چارچوب تکنولوژی مکانیکی است. موتورها با مراقبت دقیق ساخته شده‌اند. در بعضی از ساعت ها تکمیل فرآیند و پُلیش ساعت توسط دست انجام می‌شود. برخی نیز از فلز های استیل و طلا ساخته می‌شوند . پل‌ها – Bridges – با گران قیمت ترین عناصر طبیعی و مصنوعی تزئین و فشرده شده‌اند. اجزا با بالاترین کیفیت و دقت بررسی می‌شوند تا استانداردهای تولید بسیار دقیق رعایت شود. برای تولید بدنه‌ی ساعت می‌توان از انواع مختلف متریال استفاده کرد. از جمله پلاستیک ، استیل ، سرامیک و فلزات گران بها. در بیشتر موارد ، ترکیب فلزی استفاده شده در بدنه‌ی ساعت در قسمت پشتی بدنه و یا بر روی اسناد همراه ساعت نشان داده می‌شود. ساعت‌ها با بدنه‌ی پلاستیکی نسبتاً ارزان‌تر هستند و معمولاً در مدل های ارزان قیمت یافت می‌شوند. قیمت ساعت‌های طلا با توجه به ظرافت (برای مثال ۱۴ قیرات یا ۱۸ قیرات) و ضخامت آبکاری آن که می‌تواند ۵ میکرون تا ۴۰ میکرون و یا بیشتر باشد متفاوت است. ضمناً قیمت ساعت‌های ساخته شده از فلزات گران بها متناسب با هزینه‌ی خود فلز اعم از طلا ، نقره ، پلاتین و سختی در ساخت آن‌ها متفاوت است.

نوع شیشه‌ای که برای محافظت از صفحه‌ی ساعت استفاده می‌شود نیز در این زمینه تاثیر گذار است. پلاستیک ، میزان کریستال‌های معدنی ، سافایر – یاقوت کبود – از جمله شیشه‌های مورد استفاده در ساعت‌ها می‌باشند. بنابراین محدوده قیمت بسیار گسترده است. شیشه‌های پلاستیکی یا تلقی برای محصولات تولید شده در تعداد بالا و ارزان استفاده می‌شود. موارد استفاده از شیشه‌ها در محصولات دیگر بسیار گسترده است. در حالی که شیشه‌های سافایر گران‌تر هستند و سطح بالایی از مقاومت در برابر خراش را تضمین می‌کنند. بندهای ساعت نیز می‌توانند بر روی قیمت آن تاثیر گذار باشد. بر ای مثال تفاوت عمده‌ ای بین قیمت‌ بند پلاستیکی و یا بندی از چرم یا بندی که از فلزت گران بها نظیر تیتانیوم ساخته شده است وجود دارد.

امروزه یکی از راه های متداول برای اگاهی از قیمت جستجویی ساده در اینترنت و سایت هایِ معتبر موجود است. البته فیگورات این امکان را برای شما عزیزان فراهم نموده تا با مراجه به قسمت برند ها در صفحه اصلی بتوانید از قیمت های حدودی ساعت ها مطلع شوید

منبع