سبد خرید من
جمع کل :
-
تخفیف :
-
مالیات :
-
قابل پرداخت :
-
بهترین ساعتهای مردانه Rolex
فیگورات
22/مرداد/1398

تیم بررسی ساعتهای لوکس، پنج ساعت مردانه Rolex را انتخاب کرد

 تا را در راس فهرستش قرار بگیرند. در ادامه آنها را معرفی می کنیم تا بیشتر درباره برند Rolex بدانید و بهتر درک کنید که چگونه این فهرست را گردآوری کرده ایم.

1. Rolex Cosmograph Daytona Steel 116520

Rolex Cosmograph Daytona Steel 116520

اولین و مهمترین مورد، Rolex Cosmograph Daytona، با شماره مرجع 116520، یک ساعت لوکس است. این ساعت، از صنعتگری عالی Rolex برخوردار بوده و طرحی دارد که از Rolex انتظار دارید. این ساعت نمی خواهد سیگنال های پبچیده ای بفرستد، همچون عناصر اسپرت و کریستال یاقوت ضد خش، و البته ضد آب هم نیست. بلکه، اگر بخواهید در فضاهای بسته، اسپرت به نظر برسید، این ساعت یک انتخاب ایده آل است.

از دیدگاه ساعت سازی، جالب ترین ویژگی ساعت Rolex Daytona، موتور داخل قاب کلاسیک آن است. Rolex Caliber 4130 در سال 2000 معرفی شد، و از Daytona Caliber 4030 پیشی گرفت، که در کالیبر زینیت اصلاح شده El Primero 400 قرار داشت. Rolex با 4130، یک باشگاه نخبه متشکل از مقدار زیادی کسب و کارهای ساعت را به هم پیوند می زند، که می توانند ادعا کنند موتورهای ساعتهایی که می فروشند را خودشان تولید می کنند. Caliber 4130 از یک طراحی چرخ ستون استفاده می کند، درست مانند سایر موتورهای کرنوگراف فوق العاده که کارکرد کرنوگراف را کنترل کرده و در آن دخالت می کنند. Rolex از یک کوپلینگ اصطکاک عمودی آوانگارد استفاده می کند تا کارکردهای چرخ ستون را به هم متصل کند. این طراحی منحصربفرد در زمانی مشهود است که عقربه ثانیه شمار کرنوگراف درگیر می شود. عقربه ثانیه شمار کرنوگراف، یک استارت آرام را نشان داده و موتور بهم ریخته استاندارد بقیه کرنوگراف های مکانیکی را ندارد. این تنها یک ویژگی زیباشناختی جذاب نیست؛ بلکه عقربه یکپارچه کرنوگراف به معنای نگه داشتن زمان با دقت کسری از ثانیه است. به علاوه، یک ساعت لوکس، یک ساعت لوکس نمی شود مگر اینکه یک موتور اتوماتیک داشته باشد. مطمئنا، ساعتهای کوارتز خوبی وجود دارد، اما برای اینکه یک ساعت واقعا لوکس باشد، باید مکانیسم موتور اتوماتیک داشته باشد که این ساعت آن را دارا می باشد. همچنین، دکمه کوک پیچی خیلی خوبی دارد که طرح آن را متمایز کرده و کمی هم حالت اسپرت به آن می دهد.

نشانگرها و عقربه های ساعت هم با سوپرلومینوا پوشیده شده اند تا وضوح کمرنگی را تولید کنند. قاب اصلاح شده، بزل، و اتصالات مرکزی بند هم با کیفیت خوبی وصل شده اند. عجیب نیست که پولیش خیلی خوبی خورده و مقیاس تاچمتریک روی بزل به راحتی خوانده می شود، حتی در نور مستقیم آفتاب.

برخی منتقدان Daytona می گویند که این ساعت شلبم شوربا است، زیرا این مدل مجاورت گیچ کننده ای از مبانی اسپرت و طراحی لوکس را در کنار هم دارد. اکثر آنها متوجه این نکته ظریف نمی شوند، که این یک ساعت لوکس است که روح اسپرت هم دارد. شما هر دو مفهوم عالی یک ساعت لوکس و اسپرت را در کنار هم دارید.

 

2. Rolex Datejust 41 126333

Rolex Datejust 41 126333 

Datejust 41 از مدل Datejust II سبقت گرفته است، که ابعاد خوبی نداشت. مشکل Datejust II این بود که موتوری داشت که برای یک ساعت کوچکتر طراحی شده بود، با وجود اینکه این مدل، ساعت هیکلی بود. یک بزل خیلی پهن و یک پنجره تاریخ خیلی بزرگ داشت. همه این عوامل با هم، موجب شد که Datejust II منسوخ شود.

اگرچه به سختی می توان اشاره کرد که چه چیزی در Datejust 41 جدید است، چرا که ظاهرش همان است، اما خیلی بهتر. Datejust 41 جدید اندازه ای شبیه ساعت قبلی اش دارد، اما دوام آن به طور قابل ملاحظه ای بهبود یافته، زیرا موتور داخل آن، برای قاب 41mm تولید شده است.

اگر بخواهیم به جزئیات آن بپردازیم، بزل و پنجره تاریخ آن اندازه مناسبی دارند. به طور کلی، اندازه خوبی دارد، اگرچه هنوز هم سبک قدیمی داشته و از مد افتاده است.

به علاوه، قاب Datejust 41 به لطف آویزهایی که کمی کوچکتر شده اند، بهتر به نظر می رسد. قاب استیل بسیار خوب ساخته شده است، درست مانند سایر عناصر خارجی یک ساعت Rolex. قاب ساعت Oyster که سفت و سخت و مقاوم تا 100 متر است، بدون شک یک قاب بسیار خوب است.

همین ها را می توان درباره ساعت Oysterclasp با مهندسی خوب تایید کرد.  Oysterclasp فنردار و با پرداخت بسیار عالی، حتی در قسمتهای پایینی، جایزه زیبایی و طراحی داخلی را نمی برد، اما یک شاهکار فوق العاده مهندسی است.

مساله اساسی تر، caliber 3235 داخل ساعت Datejust 41 است. این دومین واحد موتورهای تولید بعدی Rolex است که از غول مرموز ژنو نشات گرفته است؛ واحد اول، Caliber 3255 در Day-Date 40 بود.

Caliber 3235 در Datejust 41 ویژگیهای مختلفی دارد که موجب بهبود کاربرد آن شده است؛ مخصوصا موارد مختلفی که در Day-Date 40 هم یافت می شود. این تغییرات غیر قابل مشاهده و نامحسوس، پیشرفتهای معناداری در نحوه کارکرد و استفاده یک ساعت مکانیکی به شمار می روند. برای شروع، caliber 3235 یک ذخیره انرژی 70 ساعته یا تقریبا 3 روزه دارد. این یعنی اینکه می توان در روز دوشنبه آن را درآورد و دوباره در روی پنجشنبه آن را پوشید، بدون اینکه در این سه روز، عقب افتاده باشد. این مساله به لطف چرخ دنده بازطراحی شده آن حاصل شده است، همچون چرخ هایی که انرژی را از باطری به نوسانگر انتقال می دهند، که با کارایی بیشتری کار می کند، و همچنین یک استوانه با جداره نازک که نشان می دهد شاه فنر بالاتر می تواند به خوبی در داخل آن جا بگیرد.

بازده بیشتر، ناشی از چرخ دنگ اختراعی Chronergy است که یک چرخ دنگ اهرم نوسازی شده می باشد که با 15% کمتر از یک چرخ دنگ سنتی ضربه می زند. برخلاف اکثر موتورها با کارکرد نمایش تاریخ که نباید روی ساعت قبل و بعد از نصف شب تنظیم شوند، اما در Datejust می توانید تاریخ را در هر زمانی تنظیم کنید، بدون اینکه مکانیسم آن را مختل کنید.

 

3. Rolex Submariner Black Dial Ceramic Bezel Steel 116610LN

Rolex Submariner Black Dial Ceramic Bezel Steel 116610LN

Rolex Submariner از یک ساعت غواصی الهام گرفته است که ساعتهای اسپرتی را تولید می کرد که مطلوب ترین نوع ساعت در دنیا بود- و با لوگو تاجش خیلی ها را تحت کنترل داشت. Rolex Submariner Date 116610LN دارای یک موتور اتوماتیک Caliber 3135 می باشد، که با جدیدترین شاه فنر پاراکروم Rolex خود نمایی می کند و اگر کوک آن پر باشد، ذخیره انرژی حدود 2 روز دارد. به علاوه، اکثر ساعتهای Rolex گواهینامه کرنومتر COSC را دارند. 3135 تمام خوبیهایی که از موتورهای اتوماتیک سه عقربه ای انتظار می رود، دارا می باشد. هیچ کس حقیقتا یک ساعت Rolex را به خاطر موتورش نمی خرد، اما در عین حال، موتور هم بی ارتباط با قیمت و کاربرد ساعت نیست.

Rolex بیان می کند که در مدل Oyster از قاب ضد آب استفاده کرده است. در واقع، آنها اولین ساعت استثنایی ضد آب موجود در بازار را با Oyster معرفی کرده اند. به این دلیل، برچسب Oyster را روی اقلام مختلف Rolex می بینید، اگرچه که این روزها ساعت Rolex به نام Oyster یافت نمی شود. Rolex Submarinerیک ساعت ضد آب است، اما مطئمنا ویژگیهای بسیار بیشتری دارد. این ساعت که به تازگی به عنوان ساعت مختص غواصان در سال 1950 تولید شده است، اکنون مقاومتش در برابر آب تا 300 متر افزایش یافته و یک طراحی شگفت انگیز مانند مدل اصلی اش دارد. این طرح که ظاهر اسپرت و حرفه ای را با هم ترکیب می کند، یکی از عوامل مهم موفقیت این مدل است.  Rolex Submariner یک صفحه نمایش هوشمند دارد، اما چشم نواز است. هدف از طراحی سیاه و سفید آن، کنتراست بالا برای خوانا بودن ان می باشد. نشانه ها و عقربه های لوله ای شکل آن به این خاطر است که در تاریکی راحت خوانده شوند. یک سبک متنوع دقیقه و ساعت هم برای خوانا بودن تعبیه شده، و یک شکل منحصر هم برای ساعت 12 به کاررفته است که برای ساده کردن تعیین جهت صفحه نمایش است.

 

4. Rolex Explorer Oyster 214270BKASO

Rolex Explorer Black Dial Stainless Steel Oyster Automatic Watch 214270BKASO

Rolex Explorer مدتهاست که به سطح ورودی خط تولید Rolex رسیده است، و راحتی آن وقتی که روی دست است و طرح جذابش موجب می شود که یکی از پرفروش ترین مدلها باشد. این تاکید نوسازی شده، یک نکته مفید و عملی اصالت Rolex Explorer به عنوان یک ساعت اسپرت است و به پیچیدگیهای طرح معاصر آن می افزاید.

درحالیکه شماره مرجع آن به صورت 214270 ثابت است، یک نگاه دقیقتر حاکی از بازسازی اساسی در برابر نسل فعلی است، که در سال 2010 معرفی شده است. اندازه Rolex Explorer 2016، 39mm است و قاب آن از استیل 904L است که در مدلهای اسپرت Rolex استفاده می شود. همچنین، موتور آن مطابق با عملیات یک کرنومتر درجه عالی Caliber 3132 است، یک موتور اتوماتیک با 48 ساعت ذخیره انرژی، جذب شوک Paraflex و یک شاه فنر آبی پاراکروم دارد.

طولی نمی کشد تا طرح آن را با یک زیبایی حداقل و کاربردی، مانند Rolex Explorer از هم گسیخت. نسخه قبلی که تا Baselworld 2016،  214270 بود، بسیار فوق العاده بود، اما با تبدیل 36mm با شماره مرجع 14270 به 39mm، یک سری شگفتی های آن جا ماند. Rolex Explorer به طرح و تناسب 14250 با شماره جدید 214270 برگشته است.

این ساعت، مخصوص افرادی بود که دوست داشتند یک ساعت بدون زواید داشته باشند که فقط چیزهای خاص موردنیازشان را به آنها ارائه دهد. سادگی این ساعت واقعا ویژگی برجسته ای است، با بند نقره ای و قابش که موجب می شود این ساعت برجسته باشد. این ساعت که یک صفحه نمایش مشکی دارد که با نشانگرهای نقره ای می درخشد، به سختی می توان آن را جزء ساعتهای برتر ندانست. کاربرد آن، هرکسی را که شیفته یک ساعت ساده است، جذب می کند. علی رغم این واقعیت که این نوع ساعتها، کارکرد کرنوگراف را ندارند.

 

5. Rolex Oyster Air-King 114200

Rolex Oyster Air-King 114200

اگرچه مدل Air-King به خاطر قیمت معقولش، اغلب به عنوان یک گزینه سطح ورودی در خط تولید Rolex شناخته می شود، اما ساعت بی کیفیتی نیست. این ساعت تمام فناوری پیشرفته، خطوط کلاسیک و صنعتگری بسیار باکیفیت را با هم ترکیب می کند که برازنده نام Rolex است. جالب است که اکنون کمی کوچکتر شده و 34mm می باشد، اما وزن سنگین آن و البته صاف و براق بودن آن، موجی می شود که امروزه یک انتخاب معروف زنان و مردان باشد. این ساعت، ویژگی های افسانه ای Rolex را دارد که یک موتور خود کوک دائمی Oyster 3130 می باشد که انرژی حاصل از حرکات طبیعی مچ دست را به یک انرژی قوی تبدیل می کند.

Air-King اگر حداقل یکبار در هر 48 ساعت حرکت کند، بدون اینکه لازم باشد کوک شود، همچنان کار می کند. موتور آن در داخل یک قاب ضد آب 904L قرار دارد که با یک دکمه کوک پیچ مانند دوقلو کوک می شود. همچنین، بالای این قاب کمی پولیش خورده است و کناره های آن پلیش زیادی خورده است، که موجب می شود ظاهر خوب و متمایزی داشته باشد. Rolex روش طراحی این قاب های Oyster را خودش اختراع کرده است. آنها قاب را از یک تکه فلز نازک حک می کنند، نه اینکه قطعات مختلف را به هم وصل کنند. این کار، موجب افزایش چشمگیر استحکام ساعت شده و به توانایی ضد آب آن کمک شایانی می کند.

Air-King گواهی COSC دارد و تا 100 متر یا 300 پا در برابر آب مقاوم است. Rolex Air-King که ساده بوده و پوشیدن آن راحت است، یک ساعت کلاسیک بی نظیر است که بسیار محکم بوده و یک ساعت کاری است. از لحاظ سبک، این ساعت یک طراحی همه کاره، زیبا و ساده دارد. ممکن است خیلی ها به ساعت مچی تان خیره شوند، اما نمی گویند که وای ساعت زیبای Rolex، زیرا چیزهای زیادی هست که انتظارش را دارند و Rolex آنها را براورده نمی کند. این نوع ساعت زیر رادار کار می کند، و البته کیفیت باورنکردنی دارد.

 

احترام چیزی است که Rolex با خود به همراه می آورد. هیچ نیازی نیست که این شرکت سوئیسی کار زیادی بکند تا یک کلکسیونر ساعت را ترغیب کند جدیدترین محصولاتش را خریداری کند، زیرا سابقه طولانی و برجسته این شرکت، بهترین دلیل جذابیت آن برای کلکسیونر ساعتهای لوکس است. به نظر می رسد که Rolex تنها می خواهد یک برچسب روی ساعتی بزند که چندین دهه در بین ساعتهای برجسته، با عنوان لوکس، کیفیت برتر و بهترین چیز در زندگی یک فرد همراه باشد. اگر می خواهید یک ساعت Rolex با قیمت تخفیف خورده بخرید، می توانید به بازار خاکستری یک سر بزنید.

منبع

دسته بندی : دنیای رولکس