سبد خرید من
جمع کل :
-
تخفیف :
-
مالیات :
-
قابل پرداخت :
-
ساعت ایده آل شما کدام است؟
فیگورات
6/شهریور/1398

10 مرحله ای که شما از آن طریق می توانید ساعت ایده آل تان را پیدا کنید

آیا تا به حال فکر کرده اید که "ساعت ایده آل شما کدامست؟" شاید این سوال را اینگونه مطرح کرده باشید: "کدام ساعت را باید بخرم؟" در اینجا 10 مرحله ارائه شده تا به شما کمک کند ساعت ایده آل تان را پیدا کنید.

1-اگر تازه وارد دنیای ساعت شده اید، از جوامع آنلاین بازدید کرده و سوالاتی را بپرسید. خیر، نپرسید که " کدام ساعت را باید بخرم؟" اعضای انجمن شما را نمی شناسند، بنابراین توصیه های آنها برایتان مفید نخواهد بود. در عوض، سوالات خاصی را درباره ساعتها بپرسید تا اطلاعات تان را کامل کنید. می توانید بر اساس راهنمای زیر، سوالات تان را بپرسید. در هر جامعه آنلاینی، به خاطر داشته باشید که ممکن است پاسخها براساس یک تعصب داخلی باشند. ممکن است اعضای همیشگی انجمن، وفاداری شدیدی به یک برند داشته باشند. مسلما سایتی که مختص یک برند خاص است، پر از طرفداران همان برند است.

2-فهرستی از ویژگیهایی تهیه کنید که از یک ساعت انتظار دارید، آنها را اولویت بندی کنید، و سپس به دنبال ساعتهایی باشید که متناسب با این فهرست باشند. به طور جدی درباره این ویژگیها فکر کنید. آیا می خواهید در داخل آب هم از این ساعت استفاده کنید؟ آیا لازم است که در تاریکی هم به راحتی ساعت را بخوانید؟ آیا به یک ویژگی خاص نیاز دارید؟ آیا می خواهید که صفحه نمایشگر تاریخ آن بزرگ و خوانا باشد؟ اگر دوست دارید که بند ساعت قابل تعویض باشد، لازم است که قالب آن استاندارد باشد. آیا حاضرید خوانا بودن ساعت را با ظاهر خوب عوض کنید؟ آیا نگران هزینه های سرویس آن هستید؟ و این فهرست همینطور ادامه دارد.

3-هرچقدر وقت بیشتری صرف تحقیق و جستجو کنید، در پایان رضایت بیشتری خواهید داشت. از خرید یک دفعه ای بپرهیزید. روشمند باشید.

4-در صورت امکان، یک ساعت مشخص را نخرید فقط به این خاطر که از آن راضی خواهید بود یا بقیه را تحت تاثیر قرار خواهید داد. شما می توانید هر ساعتی که دوست دارید بخرید، و مردم صف می کشند تا به شما بگویند که باید ساعت موردعلاقه آنها را می خریدید. رضایت و شادی خودتان را در دستان بقیه قرار ندهید. یاد بگیرید به این قبیل انتقادات بی تفاوت باشید. به انتخاب هایتان اطمینان داشته باشید. تنها نظری که مهم است، نظر خودتان است.

5-هر بار تصویری از ساعتی که دوست دارید، می بینید، آن را ذخیره کنید. سعی کنید تصاویر متعددی از آن ساعت را داشته باشید. به عکسهای حرفه ای تکیه نکنید _ سعی کنید عکسهای واقعی خوب را پیدا کنید. هر روز به تصاویری که ذخیره کرده اید، نگاه کنید. فهرستی از ساعتهای مورد علاقه تان تهیه کنید. اگر ساعتی را بیشتر از بقیه ترجیح می دهید، پس آن ساعت می تواند برنده باشد. از طرفی، زمانی که متوجه چیزی درباره یک ساعت می شوید، که شما را آزار می دهد، هر بار که آن ساعت را بپوشید متوجه آن خواهید شد، پس باید آن را از فهرست تان حذف کنید.

6-تمام تلاشتان را بکنید تا به دو یا سه نکته درباره ساعتی که واقعا ان را دوست دارید، اشاره کنید. فقط نگویید که "این یکی خوب است" _ خاص باشید. وقتی این کار را انجام دادید، می توانید در ساعتهای دیگر با همین ویژگیها بیشتر جستجو کنید.

7-در جستجو و تحقیق تان تا حد ممکن دقت داشته باشید. هیچ چیز بدتر از این نیست که ساعتی بخرید و بعد هفته آینده مورد بهتری را پیدا کنید. (البته برای بعضی ها، این یک شیوه زندگی است. آنها کلکسیونرهای بلندپروازی هستند که عاشق شکار هستند، و این مقاله برای آنها نیست.) اگر ساعتی را پیدا کردید که واقعا آن را دوست دارید، از جوامع ساعت بازدید کنید، به افراد ذیصلاح بگویید که کدام ساعت مدنظرتان است، و از آنها بخواهید ساعتهای مشابهی را هم پیشنهاد دهند. در این رابطه، توصیه های دیگران می تواند مفید باشد.

8-قبل از خرید، آن را امتحان کنید! هر چه می توانید، ساعتهای بیشتری را امتحان کنید. وقتی که ساعت را روی مچ دست تان می گذارید، قطعا می توانند شما را شگفت زده کنند. ساعتهای خیلی بزرگ، خیلی کوچک، خیلی نازک، و یا خیلی سنگین، موجب پشیمانی خریدار می شوند. اگر ساعتی را به صورت انلاین دیده اید و آن را پسندیده اید، به فروشگاه رفته و آن را از نزدیک ببینید و امتحان کنید. اگر نمی توانید آن را پیدا کنید، ساعتی را پیدا کنید که اندازه اش شبیه آن باشد و آن را امتحان کنید. اگر ساعتی را بدون تست از راه دور خریداری می کنید، مطمئن شوید که بدون هیچ سوالی آن را پس می گیرند.

9-وقتی ساعتهایی را امتحان می کنید، توجه زیادی به احساس تان بکنید. به طور ایده آل، یک ساعت از بین چندین ساعت موردنظرتان، شما را فرامی خواند. آن ساعت می تواند همان ساعتی باشد که خریداری خواهید کرد، حالا فرض کنید مدتها باشد که شما را فرا می خواند. با اولین قرار ملاقات ازدواج نکنید.

 

10-وقتی تصمیم تان را گرفتید، چند روز آن را امتحان کنید (تصمیم را، نه ساعت). به نحوی عمل کنید که گویی آن ساعت را خریده اید، و جستجویتان به پایان رسیده است. هر ساعت دیگری که به خرید ان فکر کرده بودید، حالا دیگر نمی توانید آن را داشته باشید. آیا هنوز هم از انتخاب تان راضی هستید؟

 

پیدا کردن ساعت ایده آل می تواند کار دشواری باشد، اما شکار یک مورد خوب، بسیار جالب است. و انتخاب درست می تواند با سالها لذت و هیجان همراه باشد.

 

منبع