سبد خرید من
جمع کل :
-
تخفیف :
-
مالیات :
-
قابل پرداخت :
-
10 موتور کرنوگراف کلاسیک
فیگورات
16/شهریور/1398

کرنوگراف ها، درست مانند اکثر چیزهای خوب در زندگی، تنها زمان را بهبود می بخشند

کمی قبل، مقاله ای درباره 5 ساعت برتر کرنوگراف نوشتم. بعضی از شما خوانندگان می پرسیدید که چرا Zenith در بین آنها نیست. پاسخ خیلی ساده است، من 5 ساعت برتر را بر اساس سلیقه شخصی ام فهرست نکرده بودم. بااین حال، من عاشق موتور Zenith EI Primero هستم و فکر می کنم شهرت آن به عنوان یک کالیبر کرنوگراف عالی، بر همگان ثابت شده است. بنابراین، برای اینکه آن را برای برخی از شما طرفداران این ساعت توصیف کنم، در اینجا مخصوصا به موتورهای کرنوگراف می پردازم نه ساعتها.

یکی از دوستان قدیمی من که عاشق ساعت بود، علاقه خاصی به کرنوگراف داشت، به طوریکه حتی در پایان ایمیل هایش این عبارت را می نوشت: "کرنوگراف ها، درست مانند اکثر چیزهای خوب در زندگی، تنها زمان را بهبود می بخشند." اگر می خواهید بیشتر درباره موتورهای کرنوگراف و یک سری کالیبرهای خاص بدانید، به عنوان یک کلکسیونر ساعت به شما پیشنهاد می کنم مصاحبه ای را بخوانید که چند صال قبل با او انجام دادم. اگرچه این مقاله شامل آخرین موتورهای کرنوگراف نمی شود، اما هنوز هم مقاله مفیدی است که جنبه های مهم کرنوگراف ها را پوشش می دهد.

اگر می خواهید بیشتر درباره موتورهای کرنوگراف بدانید، مطلب خوب دیگری که پیشنهاد می کنم بخوانید، کتاب ساعت های مچی کرنوگراف- برای متوقف کردن زمان ، نوشته گرد-رودیگر لانگ (بنیانگذار و مدیر عامل سابق Chronoswiss) و ریچارد میس است. این کتاب در سال 1993 چاپ شد و توضیحات فنی خوبی البته بسیار فنی_ درباره موتورهای کرنوگراف مختلف ارائه می دهد.

10 موتور برتر از نظر من، شامل موتورهای ساخت داخل و همچنین موتورهای با تولید انبوه از ساندگانی همچون Lemania است. همچنین باید توجه کنید که انواع مختلف مکانیسم های اهرمی و ستون چرخ را درنظر گرفته ام. سایر موارد لحاظ شده، شامل زیبایی و ویژگیهای دیگری می شوند که همگی بر اساس تجربه من در جمع آوری ساعت طی 15 سال اخیر می باشند.

1. Zenith EI Primero

Zenith EI Primero در سال 1969 معرفی شد و یک از دو مدلی بود که کالیبر 3019PHC (با کرنوگراف و تاریخ) و کالیبر 3019PHF (با تاریخ سه گانه، فاز ماه و کرنوگراف) داشتند. این اولین موتور کرنوگراف اتوماتیکی بود که یک تیک سریع با فرکانس 36000 لرزش در ساعت (vph) داشت. اکثر کرنوگراف ها در زمان معرفی شان، تیکی به میزان 18000 vph  یا 21600 vph داشتند. تیک 36000 vph امکان فاصله زمانی 1/10th ثانیه را می دهد. موتور EI Primero به نحوی که امروزه آن را می شناسیم، یک نسخه تکامل یافته موتورهای کالیبر بسیار سریع 3019 است. در طی زمان، برندهای مختلفی را دیده ایم که از موتورهای کرنوگراف EI Primero استفاده کرده اند، ازجمله Movado، TAG Heuer، Ebel، و حتی بعضی از مدلهای Rolex Daytonas (اگرچه Rolex یک سری تغییرات در آن داده بود). اگر واقعا به کرنوگراف ها علاقمند هستید، باید حداقل یک ساعت با این نوع موتور داشته باشید.

2. Lemania 5100

لازم نیست یک متخصص موتور باشید تا ببینید که این یکی از نمونه های نسبتا زشت است. این موتور هیچ مکانیسم ستون چرخ ندارد و حتی بعضی از اجزای به کاررفته در آن پلاستیکی است. علت اینکه این موتور خاص را به عنوان مورد شماره 2 انتخاب کردم، این است که یک اسب بخار خوب است که عقربه های ثانیه شمار و دقیقه شمار آن در مرکز قرار گرفته (برای خواندن راحت تر) و یک عقربه 24 ساعته دارد و تاریخ روز را هم نشان می دهد. تولید این موتور، چند سال پیش متوقف شد، که ظاهرا اشک چند تا از کلکسیونرهای کرنوگراف را هم درآورد. Tutima یکی از برندهایی است که مدتهای زیادی از آن استفاده می کرد، حتی پس از توقف تولید آن. برندهای دیگری که از Lemania 5100 استفاده می کردند، Omega (که آن را کالیبر 1045 می نامید)، Sinn، Fortis، Porsche Design، و Alain Silberstain بودند. همچنین Lemania ساعتهای کرنوگراف خودش را هم تولید می کرد که در انها از این موتور استفاده می کرد. گفته می شود که Fortis، Sinn و Tutimaبه این دلیل از این موتور خاص استفاده می کردند که تنها موتور موجود در آن زمان بود که به نیازهای نظامی ساعتهای کرنوگراف پاسخ می داد.

3. Lemania 2310

یک Lemania دیگر، اما کاملا متفاوت از مدل 5100. این Lemania 2310 شاید بیشتر با عنوان کالیبر 321 Omega شناخته شده باشد، که اولین بار در ساعتهای Omega Speedmaster استفاده شد. بااین حال، Omega تنها برندی نبود که از این کایبر کرنوگراف ستون چرخ Lemania استفاده می کرد. حتی Patek Philippe هم در بعضی از ساعتهای کرنوگرافش از آن استفاده می کرد، و آن را کالیبر CH27-70 می نامید. البته، موتور Patek Philippe CH-27-70 از لحاظ پرداخت خیلی با کالیبر 321 Omega فرق داشت، اما هردوی آنها از همان موتور Lemania استفاده می کردند. طرفداران مدل Speedmaster، دنبال عبارت کالیبر اصل 321می گشتند، که Omega در سال 1968 آن را با کالیبر 861 عوض کرد (که آن هم بر اساس یک موتور Lemania قرار داشت، و یک مکانیسم اهرمی داشت نه چرخ ستون.

4. Rolex 4130

قبل از سال 2000، Rolex از موتورهای کرنوگراف کالیبر 72 Valjoux استفاده می کرد که به صورت دستی کوک می شدند، و از موتورهای Zenith EI Primero برای ساعتهای Cosmograph Daytona استفاده می نمود. در سال 2000، Rolex برای ساعتهای بعدی اش موتور کالیبر 4030 (براساس EI PrimeroRolex Caliber 4130 را معرفی کرد. این موتور کرنومتر کرنوگراف اتوماتیک کاملا ساخت داخل، به سختی یک سنگ است و بسیار هوشمندانه مهندسی شده است. Rolex توانست با یک راه حل جدید برای مکانیسم کرنوگراف، تعداد اجزای به کار رفته در آن را کاهش دهد. فضای اضافی به وجود امده، برای یک شاه فنر بزرگ استفاده شد که ظرفیت ذخیره انرژی را از 50 تا 72 ساعت افزایش داد. یک ساعت ساز از مرکز خدمات محلی Rolex هم به من گفت که سرویس مدل Daytona برایشان بسیار آسانتر از این موتور است.

5. A. Lange & Sohnr L951.6

کالیبر L951.6 شرکت A. Lange & Sohne که با دست کوک می شود، قدرت ساعتDatograph Auf/Ab این برند را تامین می کند، و همانطور که در تصویر می بینید، پرداخت و صنعتگری سطح بالایی دارد. پل تعادل آن، پرداخت قدیمی Glashutte (حکاکی دستی) را دارد و تمام اجزای موتور آن هم با دقت پرداخت شده اند. تمام اجزای آن _حتی فنر تعادل _ در داخل ساخته می شوند. این موتور خاص از 451 جزء تشکیل شده است، که بدین معناست مونتاژ آن کار بسیار طاقت فرسایی برای ساعت سازان Lange در آلمان است. اگرچه احترام زیادی برای تمام موتورهای Lange قائل هستم، اما موتور Datograph Auf/Ab (بالا/پایین) قطعا یکی از موتورهای مورد علاقه من است.

6. Omega Caliber 9300

در سال 2011، چند سال پس از معرفی موتورهای خانواده کالیبر 8500 ساخت داخل Omega، این شرکت موتور کرنوگراف کالیبر 9300 را معرفی کرد که آن هم تمام و کمال ساخت داخل بود. این کالیبر بسیار بزرگ، چرخ دنگ هم محور معروف این برند را دارد که یک مکانیسم ستون چرخ است و به علاوه دارای یک فنر تعادل سیلیکونی هم می باشد. این موتور، یک ذخیره انرژی 60 ساعته دارد. تاکنون، Omega فقط از کالیبر 9300 در کرنوگراف های Seamaster Planet Ocean و ساعتهای Speedmaster Caliber 9300 استفاده کرده است، ازجمله مدل Speedmaster  Dark Side of the Moon. کالیبر 9300 یک طرح دو رجیستری دارد که در آن یک صفحه نمایش کوچک در ساعت 3، ساعت و دقیقه ضبط شده را نشان می دهد. این صفحه نمایش فرعی می تواند به عنوان یک نشانگر ثانیه-زمان-منطقه هم به کار رود. مروری بر مدل Omega Speedmaster 9300  را می توانید در اینجا ببینید.

7. TAG Heuer Caliber 1969

متن بالا را به خاطر می آورید که گفتم موتور کالیبر 1887 TAG Heuer براساس یک کالیبر کرنوگراف Seiko قرار دارد؟ اگرچه TAG Heuer تغییراتی در آن داده است، اما در سوئیس تولید می شود، و عبارت Seiko زیر بعضی از این ساعتهای مقاوم سوئیسی دیده می شود. اخیرا، TAG Heuer یک موتور کرنوگراف جدید دیگر، به نام کالیبر 1969 را معرفی کرده است. شماره این کالیبر به سالی اشاره دارد که TAG Heuer اولین موتور کرنوگراف اتوماتیک مکانیکی اش، یعنی کالیبر 11 را معرفی کرد. و باید توجه داشت که این موتور هیچ ارتباطی با کالیبر بحث برانگیز 1887 ندارد. این یک کرنوگراف سه قطعه ای است (صفحه نمایش فرعی در ساعتهای 9، 6، و 3) و یک ذخیره انرژی 70 ساعته دارد. تا به حال هیچ ساعت دیگری با این موتور تولید نشده است، زیرا TAG Heuer تازه آن را معرفی و کارخانه تولیدش را رسما افتتاح کرده است. فقط امیدوارم که مانند بعضی از ساعتهای کلاسیک و پرطرفدار  Heuer باشد که در گذشته از کالیبر 11 استفاده می کردند.

8. Patek Philippe CHR 29-535 PS Q

این موتور، کالیبر CHR 29-535 PS Q، در داخل کارخانه Patek Philippe ساخته شد. این موتور با دست کوک می شود و برای اولین بار با شماره مرجع 5402P در Patek مورد استفاده قرار گرفت (در اینجا مقاله ای درباره این ساعت نوشته ام). این موتور از 496 قطعه تشکیل شده و نه تنها کرنوگرافی با عملکرد کسری از ثانیه دارد، بلکه یک تقویم دائمی هم دارد که جایگاه ان را در کلکسیون خانواده Grand Complications  Patek Philippe تثبیت می کند. این موتور در مقایسه با سایر موتورهای معرفی شده در اینجا، نسبتا کوچک بوده (30mm قطر)، البته ضربه آهسته ای دارد. پرداخت تمام قطعات آن، باشکوه است. Patek Philippe در ساختار اهرمی جدیدش با کسری از ثانیه، امتیازی را به اسم خودش ثبت کرده است. یک موتور شگفت انگیز که متاسفانه مانند موترو کرنوگراف A. Lange & Sohne که در قسمت 5 به آن اشاره شد_ در اختیار افراد خوش شانس کمی قرار دارد.

9. موتور Seiko Ananta Spring Drive (کالیبر 5R86)

به یاد دارم که در یک وهله زمانی، موتور Seiko Spring Drive آنقدر معروف شده بود که افرادی که درباره علاقه من نسبت به ساعتها می پرسیدند، اینگونه فرض می کردند که تمام ساعتهایی که با حرکت مچ دست کوک می شوند، Spring Drive نامیده می شوند. Seiko برای این ساعت یک بازیابی فوق العاده انجام داد. کرنوگراف Ananta یک ساعت Seiko بود که با موتور کالیبر 5R86 اش واقعا چشمم را گرفت. سیستم Spring Drive به جای یک چرخ دنگ معمول، از ترکیبی از یک چرخ تعادل، انرژی الکترومغناطیسی، و یک اوسیلاتور کوارتز برای دقت بیشتر استفاده می کند؛ این ساعت با استفاده از یک روتور، شاه فنر را کوک میکند. همانطور که می بینید، پرداخت ان هم بسیار خوب است. اگر می توانید بدون تیک تاک قدیمی یک موتور مکانیکی زندگی کنید، یک فرصت به ساعتی با این موتور Seiko بدهید.

10. Breitling B01

Breitling هم در پیروی از omega و TAG Heuer، ضرورت طرحی و توسعه یک موتور کرنوگراف در کارخانه خودش را احساس کرد. Breitling در سال 2009، موتور کرنوگراف B01 خودش را معرفی کرد. قبل از آن، Breitling مانند بسیاری از برندهای دیگر ساعت، عمدتا از موتورهای کرنوگراف ETA/Valjoux استفاده می کردو هر از گاهی هم از به Lemania روی می اورد. موتور Breitling B01 به طور کامل در داخل این کارخانه طراحی و تولید می شود و یک سیستم کرنوگراف ستون چرخ دارد. این موتور یک ذخیره انرژی 70 ساعته و طرح متداول سه بخشی دارد. اولین بار این موتور در Chronomat معرفی شد، اما از آن زمان به بعد، Breitling انواع مختلف آن را در یک سری ساعتهای دیگرش نصب کرد، از جمله Navitimer 01، montbrillant 01 و Chronomat 44.

منبع

دسته بندی : مقالات تخصصی