سبد خرید من
جمع کل :
-
تخفیف :
-
مالیات :
-
قابل پرداخت :
-
سریعتر، بالاتر، قویتر
فیگورات
24/شهریور/1398

کلکسیون Omega Speedmaster Tokyo 2020 Olympics

اخبار ساعت

اگر می توانید چنین چیزی را تصور کنید، Omega مدل خاصی از ساعتهای Speedmaster Moonwatch را معرفی کرده است!

حالا که وقت دارید به آن فکر کنید، خودتان را برای چیزهای بیشتری آماده کنید. در واقع کلکسیونی از پنج مدل خاص را معرفی می کنیم.

زمان نگه دار رسمی بازیهای المپیک، به عنوان بخشی از تخصص های برندش، پنج مدل را ارائه کرده است که از حلقه های نمادین بازیهای المپیک الهام گرفته اند. آنها روی مجموعه Seamaster شان خیلی کار کردند تا بازیهای زمستانی 2018 در کره جنوبی را جشن بگیرند، لذا گروه جدیدی از ساعتهای Seamaster را معرفی کردند تا شمارش معکوس برای بازیهای 2020 در ژاپن را شروع کنند.

Omega و المپیک

همکاری Omega با بازیهای المپیک به سال 1932 برمی گردد، یعنی زمانی که برای اولین بار یک شرکت مسئولیت زمان سنجی رویدادهای ورزشی را به عهده گرفت، و بازیها آن سال در لس آنجلس، کالیفرنیا برگزار می شد.

این برند، کلا 30 ساعت جیبی با قابلیت نشان دادن کسر ثانیه با دقت یک دهم ثانیه تامین کرد. در هر جایی، تا شش داور می توانستند به طور جداگانه از کرنومتر استفاده کنند تا زمان هرکدام از ورزشکاران را بسنجند، سپس اندازه گیری هایشان را به هم اضافه می کردند و میانگین می گرفتند تا نتیجه رسمی به دست آید.

این آغاز یک رابطه مستدام و نوآوریهای بی سابقه از این سازنده بود، که دقت ساعتها را برای ورزشکاران برتر زن و مرد در دنیا افزایش می داد.

Omega می تواند ادعا کند که سیستم الکتریکی فوتو فینیش (تعیین برنده مسابقه از روی عکس) را ایجاد کرده و اولین شرکتی بود که توانست زمان دویدن یک ورزشکار را مستقیما روی برنامه پخش زنده از تلویزیون قرار دهد. در سال 1968، آنها پد لمسی را اختراع کردند که در رویدادهای شنا استفاده می شود، و در سال 1984، اولین تجهیزات تشخیص شروع اشتباه را معرفی کردند، که روی محل شروع مسابقه نصب شده بود. بازیهای بعدی، در سال 1988 در سئول بود، که آنها زمان سنجی کامپیوتری را آغاز کردند و در سال 1992، سیستم Scan’O’Vision را معرفی کردند که می توانست به صورت دیجیتال دونده را با دقت یک هزارم ثانیه دنبال کند. آنها پیستول سنتی شروع را از نو طراحی کردند تا مطمئن شوند که تمام رقبا می توانند صدای شلیک گلوله را همزمان بشنوند.

اخیرا، وارد شاخه فناوریهای پوشیدنی شده اند، و لباس رقبا و تجهیزات انتقال داده به صورت زنده به مخاطبان از داخل منزل و همچنین به مربیان را فراهم می کنند تا بتوانند عملکردشان را هماهنگ کنند.

ساعت

کلکسیون به تازگی منتشرشده Speedmasters طرحش را از رنگهای روی پرچم المپیک الهام گرفته است. نشان بازیهای المپیک در سال 1912 توسط بارون پیر دکوبرتین بنیانگذار کمیته بین المللی المپیک، ایجاد شد و متشکل از پنج حلقه متصل به هم است که از چپ به راست، به رنگهای آبی، زرد، سیاه، سبز و قرمز هستند، که گفته می شود بیانگر اتحاد پنج قاره می باشد.

هر کدام از ساعتهای ارائه شده در سری Omega برای بازیهای 2020 توکیو، اجزایی با یکی از آن پنج رنگ خاص دارند.

سه تا از ساعتها از استیل ضد زنگ هستند، درحالیکه بقیه آنها دو آلیاژه می باشند؛ یکی استیل و طلای زرد 18 عیار و دیگری سدنا 18 عیار، طلای رز اختصاصی این برند.

سوا از طرح رنگ ها، اینها Speedyهای استانداردی هستند که همه ما آنها را می شناسیم و عاشق شان هستیم، با یک قاب 42mm نامتقارن، بزل تاچیمتری ثابت و کالیبر کرنوگراف 1861 Omega که به طور دستی کوک می شود و با 21600vph کار می کند.

مطمئنا، این سطح خارجی آن است که به ان شخصیت می دهد و از تک رنگ منحصربفرد تا رنگهای خیره کننده ارائه می شود.

شاید بی نظیرترین و درنتیجه پرکاربردترین ساعت، مدل ارائه شده با حلقه سیاه باشد. Omega یک ساعت استیل با صفحه تماما مشکی ارائه کرده است، چرا که معتقد است بسیار شبیه یک ساعت استاندارد Moonwatch است. در عوض، ساعت 522.30.42.30.04.001 همراه با یک صفحه نمایش پاندا _ صفحه ساعت سفید نقره ای با شمارنده های مشکی در ساعتهای 3/6/9 همراه با یک بزل آلومینیومی سیاه، که بسیار شبیه مدل 35مین سالگرد آپولو11 است. این ساعت به نسبت مدل 2004، نشانگرهای بلندتر ساعت دارد و نام Speedmasters و عقربه ثانیه شمار کرنوگراف، به رنگ قرمز هستند، درست مانند بقیه ساعتهای این کلکسیون.

یک نمونه پاندا ثانیه شمار در ساعت استیل 522.30.42.30.03.001 وجود دارد، که این بار به رنگ آبی با شمارنده های نقره ای می باشد. باز هم، با صفحه نمایش براق و بزل آبی هماهنگ، یک بازگشت قطعی به یک مدل قدیمی تر منسوخ شده، یعنی Gemini IV  در سال 2006 مشاهده می شود.

آخرین ساعت استیل نشان دهنده حلقه قرمز است و خوشبختانه Omega در آن از صفحه نمایش تماما رنگی استفاده نکرده تا خیلی پیچیده نباشد. ساعت 522.30.42.30.06.001 از یک صفحه سندبلاست خاکستری کمرنگ با نشانگرهای نقره ای استفاده کرده است که دور آنها رنگ قرمز زده شده است.

این یکی شبیه مدل زرد است، یکی از ساعتهای دو رنگه و اولین باری است که از مدل 35مین سالگرد آپولو 15 در سال 2006، به بعد، شاهد یک مدل طلا و استیل Speedy هستیم.

این برند به جای استفاده از یک صفحه نمایش زرد روشن، از یک مدل مشکی مات پارچه ای روی یک قاب استیل استفاده کرده که در کنار یک بزل، دکمه کوک و دکمه فشار طلای زرد قرار گرفته است. عقربه ها، نشانگرها و حلقه های بیرونی کرنومتر، همگی رنگ یکسانی دارند، که موجب می شوند ساعت 522.20.42.30.01.001 لوکس ترین مدل از بین این ساعتها باشد.

و سرانجام، مدل بزل سبز که ترکیب غیرارتودکسی با طلای سدنا به دست می دهد. صفحه نمایش خاکستری براق با عقربه ها و صفحات نمایش کوچک طلای قرمز همراه با دکمه کوک و دکمه های فشاری هماهنگی دارد. نشانگرها و اعداد تاچیمتر هم از فلز با ارزشی می باشند که موجب شده ساعت 522.20.42.30.06.001 رنگی ترین ساعت در این سری باشد.

بدون تردید این ساعتها، گروه مطلوبی از ساعتها هستند و قیمت آنها از حدود $6115 برای ساعتهای استیل تا $7550 برای ساعتهای طلا می باشد. هرکدام از آنها در سال 2020 تولید می شود و یا 55 ست وجود دارد که شامل این پنج مدل می شوند.

مشکلی که ممکن است داشته باشید، مکان است. این کلکسیون به احترام میزبان المپیک سال 2020، تنها به صورت رسمی در ژاپن فروخته می شود. بااین حال، بیش از چند هزار مایل راه است تا طرفداران این ساعت محبوب به لژیون های Speedmaster برسند.

اگر یک یا دو تا از این زیبایی ها را به زودی در جلسه ای در اینجا دیدیم، تعجب نخواهیم کرد.

منبع

دسته بندی : اخبار ساعت