سبد خرید من
جمع کل :
-
تخفیف :
-
مالیات :
-
قابل پرداخت :
-
9 مزیت فوق العاده استفاده از ساعت هوشمند
فیگورات
26/شهریور/1398

یک ساعت هوشمند باید بتواند چه کار کند تا ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد؟

نمی توانم بشمرم چند بار شنیده ام که مردم گفته اند خرید ساعت هوشمند، هدر دادن پول است. متاسفانه، آنهایی که این حرف را می زنند، نمی دانند که ساعت هوشمند قادر است چه کارهایی انجام دهد.

دو نوع افراد هستند که این مطلب را می خوانند. آنهایی که فکر می کنند با این کار، پول شان را هدر می دهند و آنهایی که اطلاعات بیشتری درباره مزایا و معایب ساعت های هوشمند دارند.

پس ادامه مطلب را بخوانید و راهنمای ما را بررسی کنید. کاملا مطمئنم که در پایان مقاله، درک خوبی از این مساله به دست می آورید که آیا ساعت هوشمند برای شما مناسب است یا خیر.

https://a3p2f8n7.stackpathcdn.com/wp-content/uploads/2016/12/advantages-of-smart-watch.jpg

 

فواید بزرگ ساعت هوشمند

بنابراین، یک ساعت هوشمند باید بتواند چه کار کند تا ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد؟ بیایید به بعضی از کاربردهای کلیدی ساعت هوشمند نگاهی بیاندازیم که ممکن است شما را متقاعد کنند ساعت هوشمند بخرید.

  1. این ساعتها فقط زمان را نمی گویند

بسیاری از افراد دوست دارند ساعت بپوشند. هدف آنها یا کاربرد آن (نشان دادن زمان) است، یا زیبایی آن روی دستشان. یک ساعت خوب، روی مچ دست، برازنده به نظر می رسد.

اما به خاطر پیدایش ساعت های هوشمند، از محبوبیت ساعتهای عادی کاسته شده است. وقتی که گوشی های همراه ساعت را نشان می دهند، تقویم و آلارم دارند، دیگر چه نیازی به استفاده از ساعت است. این نکته خیلی مهمی است و علت اصلی کاهش فروش ساعت در چند سال اخیر را بیان می کند.

اما ساعتهای هوشمند این مساله را نقض می کنند، زیرا چیز متفاوتی را ارائه می دهند. آنها تمام این ویژگیهای اصلی ساعت را دارند، به اضافه اینکه قادرند کارهایی بکنند که از عهده گوشی های هوشمند خارج است. در این مقاله دقیقا توضیح می دهیم که این ویژگیها چه هستند.

  1. یک همراه در سفر روی مچ دست تان

جیمز ال مک کووی، تحلیلگر گروه تحقیقات فارستر، یک ساعت هوشمند را اینگونه توصیف می کند:

"کسی که بهتر می داند چه چیزی نیاز دارید."

مثلا یک ساعت Apple می تواند لرزش های مختلفی به دست تان بدهد تا به شما بگوید که در طی مسیرتان باید از سمت راست بروید یا چپ. مثلا به جای اینکه دائم به گوشی همراه تان نگاه کنید، می توانید یک راهنمای مخفی را دنبال کنید که به شما می گوید از کجا بروید. به جای اینکه دائم به نقشه خیره شوید، بالا را نگاه کنید و از مناظر لذت ببرید.

smartwatch-data-sync

  1. پیدا کردن تلفن، کلید یا دستگاه، آسانتر می شود

همانطور که می دانید، گم کردن تلفن یا کلید، یک تجربه بسیار ناخوشایندی است. همیشه قبل از یک رویداد مهم، یک همچین اتفاقی می افتد و باعث می شود دیر برسیم!

به لطف ساعت هوشمند می توانیم این دردسر را پشت سر بگذاریم.

اکثر این ساعتها، ویژگی پیدا کردن تلفن را دارند. می توانید تلفن یا هر دستگاه دیگری را به ساعت تان متصل کنید و هروقت بخواهید، با ساعت تان به آن زنگ بزنید.

تلفن تان را گم کرده اید؟ کافیست فقط چند دکمه روی ساعت تان را فشار دهید و در عرض چند ثانیه آن را پیدا کنید.

 

  1. آنها برای پیگیری تناسب اندام تان هم بسیار مناسب هستند

در بسیاری از ساعتهای هوشمند، ویژگی پیگیری تناسب اندام یک ویژگی اصلی به شمار می رود. این ویژگی به شما کمک می کند تا به هدف تناسب اندام تان برسید. بنابراین اگر تا کنون به این فکر افتاده اید که یک گام شمار یا برنامه پیگیری تناسب اندام داشته باشید، می توانید یک ساعت هوشمند خوب خریداری کنید.

یک ساعت هوشمند دقیقا چه کار می تواند بکند؟ می تواند تعداد قدم ها، فاصله، کالری، ضربان قلب، نبض، و خواب را محاسبه کند، حتی بعضی از آنها می توانند فراتر از این رفته و چیزهای مهم دیگری که به آن نیاز دارید را هم بشمرند. اخیرا برنامه LQM EX1 Fitness Tracker را بررسی کرده و مطمئنم که یک ساعت هوشمند خوب می تواند این ویژگی را به شما ارائه دهد.

مخصوصا ساعتهای گارمین، دستگاه خوبی برای سنجی تناسب اندام هستند، اما اکثر ساعتهایی که ویژگی پیگیری تناسب اندام را دارند، از فناوری ارزان قیمتی برخوردارند.

در حال حاضر، حتی مدلهایی در بازار هست که کاملا ضدآب بوده و برای شناگران، ایده آل هستند. راهنمای ما برای ساعتهای هوشمند ضدآب را مطالعه کنید.

https://a3p2f8n7.stackpathcdn.com/wp-content/uploads/2016/12/heart-rate-monitoring.jpg

  1. فورا به پیامها و تماس هایتان پاسخ دهید

اگر یک ساعت هوشمند دارید، دیگر نیازی نیست که گوشی همراه تان را از جیب تان بیرون بیاورید. می توانید تماس هایتان را روی ساعت تان ردیافت کنید و یا به پیامهای دریافتی تان پاسخ دهید. این ویژگی مخصوصا زمانی مفید است که در حال ورزش کردن یا جایی هستید که حمل گوشی برایتان سخت است.

برخی از ساعتها ویژگی پشتیبانی از صدا هم دارند. یک چیزی شبیه Star trek، که می توانید به سمت مچ دست تان صحبت کنید و با کسی که هزاران مایل از شما دور است، ارتباط برقرار سازید!

به خاطر داشته باشید که همه این کارها در مقیاس بسیار کوچکتری از گوشی همراه انجام می شود، بنابراین با احتیاط بیشتری با آن کار کنید. یک ساعت هوشمند هرگز جایگزین کاملی برای این کارها نیست (حداقل در آینده نزدیک اینطور نیست)، اما مطمئنا وقتی که برای مدت کوتاهی مورد استفاده قرار گیرد، و در جایی که استفاده از تلفن همراه سخت است، می تواند گزینه خوبی باشد.

  1. اطلاعیه های شبکه های اجتماعی تان را در آن ببینید

چه کسی دوست ندارد اطلاعیه های فیسبوک، توئیتر، واتساپ، اسنپ چت، یا هر شبکه اجتماعی دیگری را روی مچ دستش ببیند؟ خب راستش من، و همیشه این ویژگی را خاموش می کنم، اما برای بقیه، این یک ویژگی ضروری است.

بعضی از ساعتها فقط پیامها و فعالیتهای انجام گرفته در شبکه های اجتماعی را نشان می دهند، اما بعضی ها هم هستند که امکان برقراری تماس را هم به شما می دهند. به نظر من از این ویژگی به عنوان روش اصلی تعامل با افراد در شبکه های اجتماعی استفاده نکنید، زیرا کمی پردردسر است، اما بعضی وقتها که بیرون در حال دویدن یا هر کار دیگری هستید، خوب است!

فقط مراقب باشید وقتی یک ساعت هوشمند می خرید، این ویژگی را به درستی داشته باشد. بسیاری از تولیدکنندگان ادعا می کنند که ساعت هایشان این قابلیت را دارد، اما در واقع لازم است که یک سیگنال بلوتوث از تلفن همراه تان بفرستید. ساعتهای هوشمند واقعا مستقل به برنامه داده و سیم کارت نیاز دارند که موجب می شود گران تر شوند.

  1. حتی در حین انجام کار هم می توانید وصل شوید

وقتی در حال دویدن، دوچرخه سواری، شنا، یا هر ورزش دیگری هستید، شاید بخواهید پیام ها، تماس ها یا اطلاعیه هایتان را ببینید. گاهی اوقات، این امکان وجود ندارد که تلفن تان را با خودتان ببرید، و فقط دردسرساز است و برایتان مزاحمت ایجاد می کند. اینجاست که ساعت هوشمند واقعا مفید واقع می شود.

آیا در زیر آب هستید؟ هیچ مشکلی نیست! ساعت Apple سری 4 تا 50 متر زیر آب، ضد آب است. فقط کافیست در حین شنا کردن، استراحت کوتاهی بکنید و بدون اینکه از استخر بیرون بیایید، پیام هایتان را چک کنید.

راهنمای نهایی ما برای ساعتهای هوشمند ضدآب را مطالعه کنید تا ببینید کدام مدلها برایتان مناسب است.

Apple watch series 4

  1. این ساعت برای مدت طولانی تری از تلفن تان، شما را متصل نگه می دارد

ممکن است از همان ابتدا فکر کنید که چه نیازی به ساعت هوشمند دارید، وقتی که یک تلفن هوشمند دارید؟

این فکر را از سرتان بیرون کنید، زیرا بعضی از ساعتهای هوشمند چنان باتری قدرتمندی دارند که اصلا قابل مقایسه با تلفن نیست.

آیا می خواهید به یک سفر طولانی بروید؟ ساعت هوشمند Pebble  Time Steel می تواند در کل سفر تا 10 روز با شارژ کامل، شما را متصل نگه دارد.

در واقع، این مقدار، طولانی ترین عمر باتری نیست! فقط به نظر من ساعت خوبی است که اتفاقا عمر باتری خوبی دارد. اگر می خواهید ساعتهایی با عمر باتری استثنایی را ببینید، این راهنما را از دست ندهید!

Pebble Time Steel

  1. تفریح و سرگرمی شما درست روی مچ دست تان است

فرض کنید در حال پیاده روی هستید و یکدفعه هوس می کنید یک ویدئو در یوتیوب نگاه کنید که دوست تان درباره اش گفته بود. تنها با یک یا دو کلیک می توانید یوتیوب را روی ساعت تان فعال کنید.

می توانید ویدئو نگاه کرده و موسیقی گوش کنید. این ساعتها هرگز جای گوشی همراه تان با صفحه بزرگ و با کیفیت را نمی گیرند، اما برای چند لحظه استفاده، خوب هستند.

مدلهای جدید همچون Garmin Vivoactive 3 Music (من خودم این ساعت را دارم و وحشتناک است!) قابلیت ذخیره موسیقی دارند و می توانید از طریق هدفون بلوتوث و کاملا بی سیم، آهنگ گوش کنید. وقتی برای دویدن بیرون می روم، واقعا این ویژگی را دوست دارم. این فناوری فیلم علمی تخیلی 20 سال قبل است!

آیا ساعت های هوشمند ارزش خریداری دارند؟

اگر تا به حال این چنین ساعتی نداشته اید، شرط می بندم حالا تقریبا متقاعد شده اید، که یک همچین ساعتی بخرید! طبق تجربه من، اگر طرفدار چیزهای سیار و با کاربرد آسان هستید، هیچ چیز بهتر از یک ساعت هوشمند نمی تواند شما را دائما متصل نگه دارد.

اگر از مزایای آن خوشتان می آید، پیشنهاد می کنم ببینید چه ساعت هوشمندی برایتان مناسب است. بهترین ساعت، همیشه برای همه مناسب نیست. بلکه باید OS (سیستم عامل) مناسب خودتان را پیدا کنید و مشخصات آن را بررسی کرده و ساعت مناسب خودتان را انتخاب نمایید.  

منبع

دسته بندی : سبک زندگی