سبد خرید من
جمع کل :
-
تخفیف :
-
مالیات :
-
قابل پرداخت :
-
میوه عجیب
فیگورات
16/مهر/1398

برخی از عجیب ترین ساعتهای ساخته شده

ساعت سازی، در زیباترین حالتش، یک هنر است و از آزادی بیان سایر هنرها برخوردار می باشد. در حقیقت، هیچ قانونی وجود ندارد یک ساعت باید چه شکلی باشد، تمام آنچه که نیاز دارد، این است که واقعا مناسب مچ دست باشد.

آن مفهوم خلاقیت بی حد و حصر، یک سری مدلهای فوق العاده عجیب ارائه کرده است؛ ساعتهایی که خیلی فراتر از آن هستند که فقط زمان را بگویند و از شکل پذیرفته شده ساعت به صورت منحنی و گرد، بسیار فاصله دارند.

در ادامه، به چند تا از عجیب ترین ساعتها اشاره می کنیم.

 

MB&F HM4 Thunderbolt

Maximilian Busser and Friends کمتر یک برند ساعت سازی بوده و بیشتر مجموعه ای از هنرمندان مفهومی است. بدین ترتیب، آنها چیزی به عنوان ساعت معمولی تولید نمی کنند، بلکه "مجسمه های حرکتی سه بعدی" می سازند که در ساده ترین شکل به آنها "ماشین" می گویند.

 

 

آینده نگر، پیشرو، و آنارشیک ، با این وجود با توجه به سنت های قدیمی ساخته شده اند، اما برای یک ظاهر واقعا منحصر بفرد، رادیکالی شده اند.

بهترین راه توصیف طرح اولین ماشین هوانوردی HM4 Thunderbolt ، این است که از شما بخواهند یک هواپیمای حمله زمینی A-10 Warthog را تصور کنید، اما در عصر ماشین بخار.

معماری آن متشکل از دو محافظ است که در موازات هم قرار دارند، و بسیار شبیه موتورهای عظیم الجثه A-10 هستند، و در انتهای هر کدام از آنها یک صفحه نمایش ساعت خلبانی در یک طرف و یک نشانگر ذخیره انرژی برای موتور با کوک دستی، در طرف دیگر وجود دارد.

 

سبک این ساعت در یک نگاه به صورت فرا مدرن و به طور عجیبی واپسگرا است_ چیزی که به خوبی در فیلم های فلش گوردون یا لیگ آقایان فوق العاده ترکیب می شود.

این ساعت به عنوان یک ساعت کاری، واقعا یکی از بهترین چیزهایی است که تا حالا توسط MB&F تولید شده است، چرا که یک چیزی دارد که مانند صفحه نمایش ساعت است، نه ساخت یک ساعت با قابلیت های فوق العاده، که موجب می شود ساعتی باشد که تنها زمان را می گوید.

یک کالیبر، یک موتور کاملا ساخت داخل که سه سال طول کشید تا اماده شود و 311 قطعه تخصصی که بین دو محافظ قرار گرفته اند و هم از بالا و هم از پایین از بین یک سری یاقوت ها با مهندسی بسیار پیچیده، دیده می شوند. محفظه هایی دوتایی شاه فنر آن، دو چرخ دنده عمودی را هدایت می کنند، و انرژی لازم برای حرکت عقربه های ساعت و دقیقه شما و همچنین ذخیره انرژی را تامین می کنند. خود این صفحات نمایش به صورت زاویه دار هستند، به طوریکه شخصی که آن را به دست می کند، لازم نیست مچ دستش را حرکت دهد تا صفحه ساعت را ببیند_ این ساعت برای خلبان هایی ایده آل است که نمی خواهند دست شان را از روی کنترل ها بردارند.

سبک دور از انتظار آن مطمئنا برای همه مناسب نیست، و با قیمت حدود $158000، افراد بسیار کمی هستند که توان خرید آن را دارند. اما بدون شک MB&F Thunderbolt یک موفقیت فوق العاده است. این ساعت با تخطی از مفهوم کلی ساعت، بی نظیر است.

 

Devon Works Tread 1

Devon Works که واقعا یادآور مفهوم استیم پانک است و بر اساس LA ساخته شده، دغدغه دیگری از بازسازی مدل سنتی نمایش زمان است، که با عصر صنعتی آمیخته شده است.

 

مدل Tread 1 عملا هیچ شباهتی به تصویری که از ساعت دارید، ندارد. بهتر است ان را یک ابزار الکترونیکی بدانیم که با باتری کار می کند و بند دار است و اتفاقا زمان را هم نشان می دهد و به طور همزمان همه را متوجه خودش می کند.

به لطف بعضی از افکار خوب، این یک ابتکار بزرگ است و روی مچ دست بسیار راحت است. در داخل آن، موتور کوارتز جبران حرارتی، چهار مرحله کوچک موتور را کنترل می کند که انرژی هرکدام از این TimeBelts ثبت شده را تامین می کند ،و این راه رفتن ها هستند که زمان را نشان می دهند.

قاب کریستال پلی کربنات مستطیلی شکل و کاملا سخت و سیستم کمربندهای درهم آمیخته این ساعت، موجب شده که Tread 1 در 2010 Geneva Grand Prix به عنوان برترین مدل شناخته شود، که البته در بخش طراحی و مفهوم، باخت و Thunderbolt از آن پیشی گرفت. بسیاری معتقدند که وجود باتری پلیمر لیتیوم قابل شارژ این ساعت، عامل برتری این ساعت بر موتورهای تماما مکانیکی HM4 بود، اما به هر حال قیمت Tread 1 یک دهم ساعت MB&F است.

 

 

صرفنظر از اینها، این یک ابزار بسیار قابل توجه و روح تازه ای در دنیای گاها محافظه کارانه ساعت سازی است.

همچنین، جدا از صفحه نمایش سنتی آن، این ساعت به جای دکمه کوک از یک کنترل کننده بزرگ استفاده کرده که خیلی خوب کار می کند و ظاهر بسیار خوبی دارد، درست مانند یک دکمه کوک واقعا بزرگ. آنچه که در قسمت پایین قاب آن نصب شده، برای تنظیم زمان به کار می رود، که با دقت نیم ثانیه در روز کار می کند.

قیمت خرده فروشی Tread 1 حدود $17500 است، که هنوز هم زیاد است، اما این یک ساعت فوق العاده با یک مهندسی خاص است که به راستی مرزهای زیبایی، ماشینی بودن، و آینده سایبری را درنوردیده است. با این ساعت، خجالت معنا ندارد؛ این یک خرید رویایی است.

 

Urwerk UR-CC1 King Cobra

بدون حداقل یک ساعت از روانشناسان سوئیسی Urwerk، تمام فهرست های ساعت های عجیب، ناقص است.

UR-CC1 King Cobra یک بازخوانی خطی است که شبیه سرعت سنج در Mustangنیست، که بنا به گزارشها، سه سال طول کشید تا کامل شود. این ساعت دو درجه افقی روی سیلندرهای رتروگراد برای نمایش ساعت و دقیقه دارد، درحالیکه یک درجه سوم در بالا، ثانیه را هم به صورت آنالوگ و هم دیجیتال نشان می دهد. (مشخص نیست چرا کسی که این ساعت را می پوشد باید ثانیه را به دو شکل ببیند، اما در هر صورت این برترین ساعت دنیاست).

 

 

زمان با میله های پیش رونده در طول مقیاس ها نشان داده می شود؛ دقیقه شمار حرکت یکنواختی دارد و ساعت شمار حرکت جهشی؛ همه اینها با کالیبری کنترل می شوند که به طور اتوماتیک کوک می شود و از صفحه نمایش بالایی و کناره های ساعت دیده می شود.

وزن کالیبرهای موتور که بسیار سنگین تر از عناصر سنتی در یک مکانیسم ساعت استاندارد است، موجب شده که Mimotec کوهورت فوتولیتوگرافی Urwerk بسیار سبکتر باشد، اما با سیلیکون فوق العاده سخت در یک الگوی لانه زنبوری.

این ساعت با قیمت حدود $250000 ساعتی است که حتما می خواهید تمام و کمال از ان محافظت کنید، Rotor Fly Brake یک سیستم اختراعی جذب شوک پنوماتیک است که گویی فقط موتور را می پوشید و آن را از لرزش و ضربه ناگهانی محافظت می کند.

مدل UR-CC1 هم مثل بقیه ساعتهای عجیب، ترکیب جذابی از برترین فناوری پیشرفته است، که در محفظه ای با روح واپسگرا قرار گرفته است.

این مدل، یکی از دو نسخه محدود این ساعت می باشد، که یا از جنس طلای سفید و یا طلای سیاه است، که هردوی آنها یک قاب تیتانیوم داشته و از هر مدل، تنها 25 عدد وجود دارد.

 

 

منبع

دسته بندی : ترین ها