سبد خرید من
جمع کل :
-
تخفیف :
-
مالیات :
-
قابل پرداخت :
-
11 مزیت استفاده از ساعت معمولی بر ساعت هوشمند
فیگورات
23/مهر/1398

چرا استفاده از ساعت معمولی بهترین انتخاب است.

مقالات تخصصی

خب درباره این صحبت کردیم که استفاده از ساعت معمولی خیلی بهتر از استفاده از تلفن همراه برای دیدن ساعت است؛ حالا می خواهیم درباره این موضوع صحبت کنیم که چرا استفاده از ساعت معمولی بهترین انتخاب است. این مساله دلایل بسیار زیادی دارد که هیچ ربطی به دانستن زمان ندارد.

 

1. ساعت، نشان دهنده شخصیت شماست

فرض کنید برای اولین بار می خواهید با یک عده افراد ملاقات کنید، و یکی از آنها این ساعت مدل Greubel Forsey GMT Earth را پوشیده است...

Greubel Forsey GMT Earth

یک نفر دیگر این مدل Eberhard Chrono 4 Full Injection Chronograph را به دست کرده است...

https://www.watchtime.com/wp-content/uploads/2013/02/Eberhard_Chrono4_Slider.jpg

و نفر سوم، این ساعت اسپرت Grand Seiko Caliber 9F را پوشیده است...

 

شما به عنوان کسی که عاشق ساعت هستید، ایده های متفاوتی درباره هرکدام از این افراد در ذهن تان شکل می دهید، اینطور نیست؟ این مساله به این خاطر است که هر ساعتی که انتخاب می کنید، به نوعی بیانگر شخصیت شماست (و مسلما میزان درآمد و ثروت تان).

حالا فرض کنید هیچکدام از آنها ساعت نداشته باشند، اما همگی شان ساعت را از روی گوشی هایشان نگاه کنند. این امر، چیز زیادی درباره افراد به شما نمی گوید، درست است؟ اما اگر این ساعتهای زیبا را پوشیده باشند، حداقل مطمئنا می دانید که همه شان واقعا سلیقه خوبی در زمینه ساعت دارند... که به دومین نکته مدنظر ما می انجامد.

2. ساعتها راه خوبی برای شروع گفتگو هستند

اگر یکی از این ساعتهای گرانبها را در سالن رقص، مراس ازدواج یا کلوب شبانه ببینید، می توانید یخ را بشکنید و بگویید "من عاشق Bulgari Serpenti هستم؛ از کجا خریدین؟"

https://www.watchtime.com/wp-content/uploads/2017/10/Bulgari_Serpenti_5th_Avenue_Frontal_NY_2017-570x320.jpg

 

فکر می کنم یک چنین سرنخی برای آشنایی خیلی بهتر از موارد قدیمی باشد ("بهشت مرا فراخوانده است، آنها از من می خواهند که شما را به خانه برگردانم، فرشته من"، که به هر حال از بقیه بهتر است). جدی می گویم، من با یک دندانپزشک سر علاقه اش به تمام چیزهای Oris رابطه برقرار کردم...

Oris GMT Rega Limited Edition

با بانکدارم که ساعت اسپرت Baume & Mercier  و TAG Heuer داشت...

Baume & Mercier Baumatic

Tag Heuer Aquaracer 300m

... با یک پرستار به خاطر امکانات جانبی که روی ساعت Casio G-Shock خودش کار گذاشته بود تا در انجام وظایفش به او کمک کند...

Casio G-Shock GDX6900  

.... و با پدرخوانده جدید دوستم در مراسم ازدواج، وقتی که فهمیدم ساعتهای Rolex جمع می کند.

Vintage Rolex Milgauss

فقط با یک جمله ساده "خیلی ساعت خوبی است، اینطور نیست؟" می توان یک رابطه جدید دوستی برقرار کرد که منجر به یک گفتگوی عالی می شود. از طرف دیگر، جمله "پس تو یک آیفون باز هستی، آره؟ اما من، اندروید را ترجیح می دهم" هیچ وقت منجر به یک گفتمان لذت بخش نمی شود، اما شاید شانس شما بهتر از من باشد.

3. ساعتها، هدیه های بسیار خوبی هستند

این ساعت Cartier را برای هدیه فارغ التحصیلی دخترتان بخرید و ببینید چند سال آن را می پوشدو شاید حتی یک روز ببینید که نوه تان هم آن را پوشیده است...

Cartier Baignoire Debordante

حالا به او یک تلفن همراه هدیه بدهید، می بینید که در کمتر از 2 ماه یا حتی کمتر، آن را عوض کرده و به روز می کند.

4. می توانید ساعت تان را به ارث بگذارید

اینطوری فکر کنید: وقتی زمان مرگ تان فرا برسد، و البته ممکن است هنوز خیلی وقت داشته باشید، و وصیت نامه تان را می خوانند، "و کلکسیون ارزشمند ساعتهای Omega Speedmaster او به ورثه اش می رسد..."

Omega Speedmaster Dark Side of the Moon Apollo 8 - soldier

... یا فکر کنید که ورثه تان این را بشنوند، "او آیفون S6 اش با 16GB سال 2010 را برای شما به ارث می گذارد...."؟

5. احتمال گم شدن یا خراب شدن ساعت بسیار کمتر از تلفن همراه است

یک ساعت غواصی محکم مانند این مدل UTS را به مچ دست تان ببندید...

https://www.watchtime.com/wp-content/uploads/2018/07/uts-4000m-pacific-blue-horizon-570x649.jpg

... و می توانید بدون هیچ نگرانی خودتان را به اعماق اقیانوس بیندازید، در یک مسابقه Spartan Race از روی موانع سقوط کنید، یا به داخل استخر شیرجه بزنید، و نیاز نیست که مرتب جیبهایتان را چک کنید که ببینید آیا ساعت تان گم نشده باشد.

تا حالا حداقل چهار تلفن هوشمند پیدا کرده ام---- در قطار، در تاکسی، در خیابان و در رستوران، اما هرگز هیچوقت در بازار خرید و فروش گمشده های نیوجرسی، یک ساعت Breguets یا Patek Philippes ندیده ام.

Breguet Tourbillon  

Patek Philippe Ref. 7150 - soldier

(و البته، علتش این نیست که وقتی یک همچین چیزی پیدا کردم، آن را برای خودم نگه داشتم.)

من دیده ام گه گوشی های همراه در رودخانه افتاده اند و به طور تصادفی وقتی که سعی داشتند یک زنبور را برانند، گوشی پرت شده بود. وقتی یکی از همکارانم گوشی اش را در توالت انداخته بود، فورا دنبال یک کیسه برنج می گشت، یا دیدم که گوشی برادرزاده ام را از جیبش بیرون کشیده و دزدیده بودند.

اما، هیچوقت ندیده ام ساعت کسی را که محکم به دستش قفل شده بود، بتوانند از او جدا کنند.

Vacheron Constantin Patrimony Moon phase Retrograde Date - Clasp

6. ساعتها نمایشگر هنرمندی هستند

ممکن است به هنر دست و صنعتگری و زیبایی یک ساعت مانند این مدل Bovet Racital 22 Grand Recital خیره شوید...

https://www.watchtime.com/wp-content/uploads/2018/05/R220002-P2018_SOLDAT-©marcgysinphoto-Original-HD-e1525873530715-570x575.jpg

... یا چندین بار جذب این مدل Glashutte Original Senator Excellence Perpetual Calendar شوید--- و متوجه نشوید ک ه تاریخ آن عوض شد، بلکه فقط از هنر سنتی و ظرافت مهندسی آن لذت می برید.

Glashutte Original Senator Excellence Perpetual Calendar - soldier

اما آیا تا به حال با خودتان فکر کرده اید که، "فکر می کنم می توانم گوشی ام را از جیبم دربیاورم و به جزئیات باشکوه و مهارت به کاررفته توسط کارکنان خط تولید آن خیره شوم؟" تنها چیز منحصربفرد درباره گوشی های هوشمند، نحوه ترک خوردگی صفحه شان است، که شرط می بندم هیچ کدام مثل هم نیستند، درست مثل دانه های برف یا اثرانگشت.

https://www.watchtime.com/wp-content/uploads/2018/08/Cracked-Cell-Phone-570x390.jpg

یک خوش شانسی می تواند این باشد که یک عاشق ساعت دیگر را پیدا کنید که او هم جذب ساعت روی مچ دست تان شده باشد، اما اغلب نمی بینید که کسی جذب گوشی هوشمند شما شده باشدمگر اینکه سعی داشته باشند اطلاعات شخصی تان را بدزدند.

 

7. ساعتهامی توانند تنوع روزانه داشته باشند

بعضی از کلکسیونرهای خوش شانس که بودجه زیادی برای این کار دارند، وقتی از خواب بیدار می شوند و می خواهند روزشان را آغاز کنند، تصمیم می گیرند که کدام ساعت شان را بپوشند که متناسب با برنامه آن روزشان باشد.

Wolf 1834 Cabinet Watch Winder

تا حالا نشنیده ام کسی بگوید که نمی تواند تصمیم بگیرد کدام گوشی همراهش را از کلکسیونش بردارد که مناسب جلسه آن روزش باشد. "آیا باید با گوشی Space Grey 6S بروم یا Lilac Purple S9؟"

8. جمع آوری ساعت، موجب می شود که دوستان زیادی پیدا کنید

من شخصا شاهد دوستیهای مادام العمر بوده ام که به خاطر عشق و علاقه به ساعت در رویدادهای WatchTime New York و یا در تورهای Swiss & German Watchmaking Readers شکل گرفته است.

https://www.watchtime.com/wp-content/uploads/2017/10/WTNY_2017_FI-570x570.jpg

https://www.watchtime.com/wp-content/uploads/2018/08/bp-570x520.jpeg

در رویدادهایمان، عاشقان ساعت گردهم می آیند، ماجراهایشان را برای هم تعریف می کنند، کلکسیون هایشان را با هم مقایسه می کنند، درباره مزایای مدلهای جدید با هم بحث کرده و حتی شاید ساعت خاص یکدیگر را بخرند. در تورها، مهمانان مان با هم به سفر یک هفته ای می روند، اول از همه از تمام مهارتها، صنایع دستی، و سنت هایی دیدن می کنند که مختص سوئیس، آلمان، ژاپن، و امریکا است.

فکر می کنم این مساله می تواند برای طرفداران تلفن های هوشمند هم اتفاق بیفتد، اما اگر تا به حال به هیچ گردهمایی کلکسیونرهای ساعت دعوت نشده باشید، نمی توانید این مورد را با اطمینان بگویید.

9. ارزش ساعتها افزایش می یابد؛ اما گوشی های همراه نه آنقدر

شما به عنوان خواننده WatchTime، پوشش گسترده ما از ساعتهای کمیاب یا ارزشمند را دیده اید که به مزایده گذاشته شده و در مقادیر بالا به فروش رفته اند.

Philips Geneva Auction - Rolex

به خاطر نمی آورم که چنین پوشش گسترده ای را درباره گوشی های paul Newman دیده باشم، اما شاید من فراموش کرده ام. آیا کسی می داند چه چیزی در مزایده برنده شد؟

10. وقتی ساعت را می خرید، هیچ هزینه جانبی دیگری نیاز نیست

به ساعت تان نگاه کنید تا زمان را بفهمید، زیبایی آن را تحسین کنید، یا اینکه فقط به عقربه ها نگاه کنید که در تمام طول روز حرکت می کنند...

.... یا موتور پشت قاب آن را تحسین کنید...

https://www.watchtime.com/wp-content/uploads/2018/08/A_Lange_Soehne_Saxonia_Moonphase_Caseback_7_NY_2018-570x320.jpg

.... یا با یک نشانگر GMT در دنیا سیر کنید.

https://www.watchtime.com/wp-content/uploads/2018/03/IMG_6743-570x374.jpg

تمام آن کارکردها و سرگرمی ها بدون هیچ هزینه ماهانه داده، هزینه رومینگ، هزینه گزاف داده های عجیب، هزینه بیمه، یا هزینه حمل باز و مالیات همراه هستند. و البته لازم نیست نگران این باشید که بچه تان اطلاعات گوشی تان را چک می کند، یا چیزهایی را از آمازون خریداری کند بدون اینکه به شما بگوید.

11. استفاده از ساعت، هیچ مزاحتی برای بقیه ندارد

https://www.watchtime.com/wp-content/uploads/2017/10/WatchTime_New_York_2017_RGM_Front_2-570x320.jpg

من هیچوقت مجبور نبودم یک نفر را فریب بدهم که در پیاده رو هزینه ای برای من بپردازد درحالیکه ساعتش را تنظیم می کند، یا جلوی من در مترو ایستاده و ساعتش را چک می کند. هیچوقت نخواستم یک نفر را خفه کنم که با بالا نگه داشتن ساعت براقش در ردیف جلوی یک تئاتر تاریک برای ضبط فیلم، آن را خراب کند. هیچوقت مجبور نبودم به کسی هشدار بدهم که دیگر از من پشتیبانی نکند یا وقتی که در حال زاویه دادن به ساعتش است تا بتواند صورتش را بهتر ببیند، از سکوی 30 پایی سالن ژیمناستیک بیفتد. تا به حال ساعت هیچ کس در کنار من در قطار، صدای گوش خراش نداده است، و هیچ کس با صدای بلند در ساعتش داد نزده است. هیچ کس از طریق ایمیل در ساعتم، سعی نکرده که من را فریب بدهد. هیچوقت کسی را ندیده ام که در جلوی ماشینم از چراغ قرمز رد شود و وقتی که داد بزنم، به خودش بیاید، زندگی شان را نجات داده ام زیرا به شدت غرق تحسین گلهای روی صفحه ساعتم بوده اند. از طرف دیگر، همه موارد بالا برای من در مورد افرادی که در حال ارسال پیام متنی، دزدی، گرفتن سلفی، فریاد زدن برای اینکه صدایشان بالاتر از سر و صدای قطار باشد، کلاهبرداری اینترنتی، و هیپنوتیزم شده با نور آبی گوشی شان بوده اند، اتفاق افتاده است.

 

 

 

منبع

دسته بندی : مقالات تخصصی