سبد خرید من
جمع کل :
-
تخفیف :
-
مالیات :
-
قابل پرداخت :
-
ساعت آزتک ها
فیگورات
6/بهمن/1398

نگاهی به طراحی شگرفت ساعت لوئیس مونه

ترین ها

در این پست جدیدترین ساعت تولید لوئیس مونه را معرفی میکنم.این ساعت که با تولید محدود تنها یک عدد و با نام "فقط مکزیک" جهت نمایش در نمایشگاه ساعت آمریکای جنوبی طراحی شده است.به قدری این ساعت نکات عجیب و غریب در خود جای داده که واقعا نوشتن یک پست نمی تونه گویای شگفتی سازی شرکت لوئیس مونه در  طراحی و ساخت این ساعت باشد.

تمامی نقاط و سطوح این ساعت بر اساس فرهنگ قدیم مکزیک و به خصوص قوم آزتک طراحی و ساخت شده است.صفحه ساعت بر اساس سنگ خورشید که در سال 1479 میلادی و در زمان فرمانروایی قوم آزتک ساخته شده بود طراحی شده است.تمامی نقش نگار های موجود بر روی سطح این سنگ بیانگر داستان ها و افسانه های این قوم در خصوص خلقت دنیا می باشد.اما مهمترین نکته در این ساعت نوع سنگ به کار رفته در كناره صفحه پشتی ساعت می باشد. این از جنس شهاب سنگ 2 تنی با نام آلنده می باشد که در سال 1969 در شهر آلنده مکزیک سقوط کرد که سنگین وزن ترین شهاب سنگی می باشد که تاکنون یافت شده است و قديمي ترين ماده اي مي باشد كه تاكنون بشر به آن دست يافته است.

طبق مطالعات صورت گرفته عمر این سنگ4.567 میلیارد سال می باشد که به میزان 30 میلیون سال از زمین قدیمی تر می باشد.در قسمت وسط ساعت نیز سنگ آبی رنگ تولوکا به قدما بیش از 10000 سال کار شده است که برای اولین بار در سال 1776 از سوی کاوشگران استخراج شده است.در طراحی قاب ساعت نیز از اشکال شهر باستانی شهر میلتا در کلمبیا و همچنین معابد قوم مایا یافت شده است. قیمت این ساعت منحصر به فرد 250000 دلار می باشد.استفاده از این عناصر خاص چه از نظر فنی,تاریخی و هنری در یک ساعت افتخاری نه فقط برای کمپانی سازنده بلکه برای دنیای ساعت و علم ساعت سازی می باشد.

منبع :Persian_watch_critic_PWC

منبع

دسته بندی : ترین ها