سبد خرید من
جمع کل :
-
تخفیف :
-
مالیات :
-
قابل پرداخت :
-
رولکس دیت جاست
فیگورات
11/فروردین/1399

راهنمای خرید ساعت Rolex Datejust

دنیای رولکس

Rolex Datejust ابتدا در سال 1945 معرفی شد و اولین ساعت لوکس سوئیسی بود که تاریخ را نشان می داد. امروزه، Datejust یکی از پرفروش ترین ساعتهای Rolex در دنیاست و کلکسیونرهای ساعت و صنعت مد هر دو به آن توجه ویژه ای دارند.

Rolex Datejust یک ساعت نمادین Rolex است. بزل شیاردار آن یک سمبل قاطع موفقیت، کیفیت، و سبک است. در کل تاریخ، Rolex به خاطر دلایل مختلف، پاداش های زیادی را به خاطر ساعتهای Datejust دریافت کرده است. به عنوان مثال: رئیس جمهور آیزنهاور به خاطر تلاش هایش در برابر نازی های آلمان، یک ساعت Rolex هدیه گرفت.

ساعت Rolex Datejust تمام زرق و برق و شکوهی که یک نفر می خواهد را دارد. این ساعت با صدها لوازم یدکی صفحه نمایش، بزل، و نشانگر ساعت در بازار موجود است، و یک ظاهر منحصربفردی را خلق کرده است.

اگر تصمیم گرفته اید که یک ساعت Rolex Datejust برای خودتان بخرید، قبل از هرگونه اقدامی، موارد زیر را درنظر داشته باشید:

وقت بگذارید تا فروشنده خوبی را پیدا کنید.

مطمئن شوید که یک معامله واقعی انجام می دهید.

از خودتان بپرسید: آیا این ساعت ارزش دارد که برایش هزینه کنید؟

فروشنده

خرید ساعت Rolex از یک فروشنده معتبر، موجب می شود که در وقت و هزینه تان صرفه جویی کنید. این مساله مخصوصا زمانی مهم است که یک ساعت دست دوم می خرید. در اینجا یک سری ویژگیهای یک فروشنده معتبر Rolex ارائه شده است:

اگر آماده خرید نیستید، نباید در این کار عجله کنید.

باید به تمام سوالات تان پاسخ دهید و تمام نگرانی هایتان را برطرف سازید.

باید یک ساعت ساز حرفه ای را بشناسید.

باید یک سیاست بازگشت یا یک گارانتی برگشت پول وجود داشته باشد.

ساعت تان باید گارانتی داشته باشد یا اینکه بتوانید در صورت تمایل، آن را بخرید.

اگر عجله دارید، یا اطلاعاتی که نیاز دارید، به دست نمی آورید، دست نگه دارید. ممکن است معامله فوق العاده باشد، اما اگر از سطح خدمات رضایت ندارید، هیچ تضمینی نیست که معامله خوبی را انجام دهید.

اگر می خواهید ساعتی را از یک طرف خصوصی خریداری کنید، مطمئن شوید که اطلاعات کافی درباره ساعت کسب کرده اید. این اطلاعات باید شامل این موارد باشد: شماره مرجع، سابقه تعمیر و نگهداری، عکس های دقیق (اگر نمی توانید شخصا ساعت را بررسی کنید)، و قیمت.

اگر آن طرف خصوصی خیلی وقت گذاشته باشد تا آن اطلاعات را ارائه دهد، درآن صورت احتمالا آن ساعت ارزش هزینه کردن ندارد.

 

Rolex در برابر Fauxlex

حتی اگر از یک فروشنده معتبر، ساعت می خرید، همیشه باید از یک متخصص کمک بخواهید. حتی در بهترین معاملات هم گاهی اوقات اشتباه رخ می دهد و مسلما نمی خواهید معامله نادرستی بکنید. فهرست زیر به شما کمک می کند از بعضی از تقلب ها اجتناب ورزید، اما جلوگیری از اشتباهات بزرگتر، سخت تر است، و به همین دلیل است که پیشنهاد می کنیم یک ارزیابی مستقل قیمت هم انجام دهید. 

یک ساعت Rolex اصل، سنگین است.

عقربه ثانیه شمار باید نرم حرکت کند.

صفحه نمایش تاریخ باید در وسط صفحه روی یک لنز چشمی قرار گرفته باشد و اندازه آن x2.5 باشد.

نشانگرها و لوگو باید بی عیب و نقص باشد.

یک دکمه کوک ساعت Rolex اصل باید نرم کار کند و یک لوگوی حک شده، داشته باشد.

ساعت باید شماره مرجع درست داشته باشد.

شرایط و قیمت

درست همانطور که پول زیادی برای یک فراری براق و پر رزق و برق با یک موتور دودزا نمی دهید، نباید برای یک ساعت خراب هم پول زیادی بپردازید. شرایط ساعت زمانی مشخص می شود که آن را می برید تا یک ارزیابی مستقل قیمت داشته باشید؛ بااین حال، در اینجا یک سری نکات ارائه شده که به شما کمک می کند در بلند مدت در وقت و هزینه تان صرفه جویی کنید:

اگر معامله واقعا خیلی خوب باشد، پس احتمالا همه چیز درست است. اگر می خواهید یک ساعت دست دوم بخرید، باید به دنبال یک ساعت Rolex با شرایط جدیدی باشید که قیمت منطقی داشته باشد.

اگر آن ساعت خیلی گران باشد، سرمایه گذاری خوبی نخواهد بود، و اگر خیلی هم ارزان باشد، باید دور آن را خط قرمز بکشید. ساعتی که می خواهید برایش هزینه کنید، نباید خراش عمیقی داشته باشد که متخصص نتواند آن را پاک کند. خراش ها موجب می شوند که قیمت ساعت پایین بیاید.

اگر ساعت یک بند فلزی داشته باشد، اتصالات آن باید محکم باشد. به عبارت دیگر، بند آن نباید خراش داشته باشد. ساعت باید تمام برگه های شناسایی و سوابق تعمیر و نگهداری را داشته باشد. گفته می شود که ممکن است بعضی از ساعتها تمام برگه هایشان را نداشته باشند، که اشکالی ندارد. این فقط بدان معناست که باید یک سری بررسی بیشتر انجام دهید.

اگر موارد مذکور را ببینید، درآن صورت می توانید بر سر قیمت آن چانه بزنید. بااین حال، توصیه می کنیم که اگر از یک جواهرفروشی یا یک محل معتبر دیگر خرید می کنید، ممکن است نتوانید زیاد چانه بزنید. البته درخواست آن ضرر ندارد.

 

منبع

دسته بندی : دنیای رولکس