سبد خرید من
جمع کل :
-
تخفیف :
-
مالیات :
-
قابل پرداخت :
-
شماره مدل رفرانس ساعت
فیگورات
17/فروردین/1399

چگونه می توان یک شماره مدل را پیدا کرد

این موضوع به برند ساعت تان بستگی دارد. برای اکثر ساعتها، شماره مدل در پشت یا کنار ساعت آورده شده است.

گاهی اوقات داخل پشت قاب ساعت است و باید از یک ساعت ساز بخواهید تا قاب ساعت را باز کرده و شماره را پیدا کند.

ساعتهای Rolex با بقیه فرق دارند. پس با آنها شروع می کنیم و سپس به یک سری برندهای معروف اشاره می نماییم. (اگر هنوز هم گیج هستید، کافیست فقط گوگل کنید "شماره مدل در برند ساعتم"، و به جای برند ساعتم، کلمه Rolex، IWC، Tag و غیره را قرار دهید.

 

ساعتهای Rolex

اگر نوشته اصلی ساعت را دارید، دنبال "شماره سبک" بگردید. این همان شماره مدل است و تمام. اگر آن نوشته را ندارید:

بند ساعت را باز کنید (نگران نباشید، چیزی را خراب نمی کنید)، ساعت 12 را روی ساعت پیدا کرده و به بین پایه ها توجه کنید. شماره مدل در آنجا حک شده است.

اما هیچوقت به طرف ساعت 6 نگاه نکنید، زیرا آن یک شماره کاملا متفاوت است.

https://figorat.com/photos/shares/magazine/شماره%20مدل%20رفرانس/8628.jpg

 

ساعتهای Omega

اگر نوشته اصلی را دارید، شماره مدل (که در ساعتهای Omega شماره سریال نامیده می شود) را روی کارت گارانتی مشاهده خواهید کرد. اگر آن نوشته را ندارید و یک ساعت مدرن Omega دارید، درآنصورت به دنبال یک شماره سریال 8 رقمی باشید که در قسمت بیرونی ساعت حک شده است. اگر یک ساعت Vintage Omega دارید، آن شماره در قسمت داخل پشت ساعت حک شده است. سعی نکنید خودتان قاب پشت ساعت را باز کنید. از یک ساعت ساز بخواهید این کار را برایتان انجام دهد.

https://figorat.com/photos/shares/magazine/شماره%20مدل%20رفرانس/89.jpg

ساعتهای Tag Heuer

نوشته اصلی از همه بهتر است. یادتان باشد که شماره مدل را می خواهید، نه شماره سریال را. اگر نوشته را ندارید، به پشت ساعت نگاه کنید، معمولا دو عدد می بینید. شماره ای که در بالا است (یا گاهی اوقات تنها یک شماره است)، با یک حرف شروع می شود، نه یک عدد. این شماره مدل است، چیزی که به دنبالش هستید. در یک سری موارد نادر، شماره مدل مستقیما بالای موتور قرار دارد.

https://figorat.com/photos/shares/magazine/شماره%20مدل%20رفرانس/THE-TAG-HEUER-FORMULA-1-MCLAREN-SPECIAL-EDITION-post-71.jpg

ساعتهای Breitling

فقط کافیست به قاب پشت ساعت نگاه کنید و شماره مدل را ببینید. اگر هنوز هم نوشته را در اختیار دارید، به دنبال همان شماره مدل باشید، اما با چند عدد اضافه. این اعداد نشان دهنده نوع طراحی ساعت بوده و اطلاعات مفیدی را به ما می دهند. گاهی اوقات یک گواهی کرنومتر هم وجود دارد، و این شماره، یک حرف دارد که پس از آن 5 عدد آمده است. اگر آن را در اختیار دارید، شماره مدل و آن عدد را به ما بگویید.

https://figorat.com/photos/shares/magazine/شماره%20مدل%20رفرانس/Breitling_Navitimer_1884_Limited_Edition_Mens_Watch_A21350_Box_Papers_241099_b_master.jpg

ساعتهای Cartier

به دنبال یک کد 4 رقمی روی قاب پشت ساعت باشید. در نوشته، می توانید همان عدد 4 رقمی را پیدا کنید، اما حرف W هم در جلوی آنها قرار دارد.

https://figorat.com/photos/shares/magazine/شماره%20مدل%20رفرانس/CRWSTA0028_360_045.png

ساعتهای IWC و Patek Philippe

به یک ساعت ساز مراجعه کنید، چراکه شماره مدل در داخل قاب پشت ساعت قرار دارد. سعی نکنید خودتان قاب ساعت را باز کنید. در ساعتهای IWC، شمار مدل، شماره قاب نامیده می شود. ممکن است یک شماره موتور هم وجود داشته باشد. هر دو را یادداشت کنید.

https://figorat.com/photos/shares/magazine/شماره%20مدل%20رفرانس/patek-philippe-ewiger-kalender-3448.jpg

 

منبع