سبد خرید من
جمع کل :
-
تخفیف :
-
مالیات :
-
قابل پرداخت :
-
بند چرمی ساعت
فیگورات
27/اردیبهشت/1399

5 نکته برای خرید یک بند چرمی ساعت

 

  1. اندازه مناسب را به دست آورید

عرض بین لبه های ساعت (جایی که بند به ساعت وصل شده است) را اندازه بگیرید تا مطمئن شوید که بند با اندازه مناسب را می خرید. یک بند خیلی بزرگ، در دست تان لق می زند و مناسب نیست. یک بند خیلی کوچک هم ظاهر مناسبی نداشته و یا وقتی می خواهید جایش را عوض کنید، دست تان را آزار می دهد.

عرض لبه برحسب میلی متر اندازه گیری می شود، که به این دلیل است که اندازه هایی همچون 22mm و 24mm را در وب سایت ها مشاهده می کنید. قبل از خرید ساعت، یک خط کش بردارید و فاصله بین لبه های آن را اندازه بگیرید. همچنین می توانید در وب سایت سازنده یا در گوگل، عرض لبه ها را جستجو کنید. معمولا از اعداد زوج استفاده می شود، به سختی می توایند عدد فرد پیدا کنید.

  1. طول مناسب را به دست آورید

اکثر بندهای ساعت یک طول استاندارد دارند که مناسب اکثر مچ های دست است. اگر مچ دست شما خیلی چاق یا خیلی لاغر است، می توانید طول بند را کوتاه یا بلندتر کنید. اندازه مچ دست تان را با یک روبان اندازه بگیرید و یا یک تکه کاغذ دور مچ تان ببندید و سپس آن را باز کرده و اندازه بگیرید.

طول بندهای ساعت معمولا بر حسب میلی متر اندازه گیری می شود، درست مثل عرض آن. همچنین، معمولا می بینید که دو اندازه درست کنار هم ذکر شده اند، مثلا 120/75mm. این اندازه ها برای هر نیمه بند ساعت هستند. معمولا اندازه کوچکتر مربوط به قسمتی از بند است که سگک دارد، درحالیکه اندازه بزرگتر مربوط به قسمتی از بند می شود که رویش سوراخ دارد.

  1. ابزارهای مناسب را تهیه کنید

بندهای ساعت با یک پین فنری جدا می شوند. این ابزار کمک می کند که خیلی راحت بند قدیمی ساعت تان را دربیاورید و بند جدید را جایگزین کنید. با کمی هزینه کردن، می توانید با استفاده از یک پیچ گوشتی کوچک یا یک چاقو این کار را انجام دهید. همچنین به یک پارچه نرم نیاز دارید تا ساعت تان را روی آن بگذارید که خش برندارد. اگر ساعت تان اصلا هیچ بندی ندارد، شاید پین هایش گم شده باشد. می توانید به هزینه کم ، یکی جدید بخرید، اگرچه بعضی از شرکت های بند سازی، به طور رایگان پین را همراه با بند می دهند. این پین ها را هم برحسب میلی متر اندازه می گیرند، و لازم است که اندازه مناسب آن را خریداری کنید.

برخی از شرکتهای تولید بند ساعت، بندهای آسان بازشو می فروشند، که نیازی به پین ندارد. در عوض، یک دکمه کوچک روی قسمت زیرین بند وجود دارد که آن باید آن را فشار دهید.

  1. بند را بررسی کنید

خیلی کم، اتفاق می افتد که بندهای ساعت را بدون سگک بفروشند، پس موقع خرید حتما لیست لوازم آن را چک کنید. مسلما دوست ندارین که یک بند خوب را بخرید و بعدا بفهمید که باید یک سگک هم برایش می خریده اید. از طرف دیگر، شاید بخواهید یک سگک استاندارد را با یک سگک جدید عوض کنید که مناسب قاب ساعت تان باشد. اکثر قطعات تعویضی بند ساعت برس خورده یا از جنس استیل ضدزنگ هستند، بنابراین اگر یک قاب ساعتی دارید که هیچ کدام از آن دو رنگ نیست، شاید بخواهید قطعات مناسب را از جای دیگری تهیه کنید. رنگهای عادی دیگر، عبارتند از طلا، رزگلد، و مشکی.

  1. بند با مواد مناسب تهیه کنید

فهرست راهنما را چک کنید تا ببینید بند ساعت از چه جنسی ساخته شده است یا به شرکت سازنده بند، ایمیل بزنید و از آنها بپرسید. آن بند کرکودیلی که فکر می کردید خریده اید، درواقع می تواند از جنس چرم گاو باشد یا برجسته ساخته شده باشد تا طرح کرکودیل به نظر برسد. اگر جنس بند خیلی برایتان مهم است، یک نگاهی به انجمن ها و وب سایت های معتبر ساعت بیاندازید.

 

منبع